Ventspils dome bez darba esošos ventspilniekus iesaistīs sabiedrisko darbu veikšanā pilsētā. Pašvaldības un Nodarbinātības Valsts aģentūras parakstītais sadarbības līgums paredz, ka bezdarbnieki, kuri tiks iesaistīti sabiedriskajos darbos, strādās algotu darbu, informēja pašvaldībā.

Algoti pagaidu sabiedriskie darbi ir aktīvais nodarbinātības pasākums bezdarbniekiem darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, veicot sociāla labuma darbus.Algotos pagaidu darbus īsteno pašvaldībās, biedrībās vai nodibinājumos bez nolūka gūt peļņu, uzsver pašvaldība.

Ventspils pilsētā algotus sabiedriskos darbus veiks pašvaldības iestādē Komunālā pārvalde, Ventspils slimnīcā, Sociālajā dienestā, Ventspils muzejā, Izglītības pārvaldē un Kultūras centrā.

Pasākumā var piedalīties bezdarbnieki, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu vai vismaz sešus mēnešus reģistrēti NVA, vai ir reģistrēti bezdarbnieka statusā mazāk par sešiem mēnešiem, bet vismaz 12 mēnešus nav strādājuši.

NVA katru mēnesi finansēs 19 darbavietas. Pagaidu darbos 12 mēnešu periodā bezdarbniekus var iesaistīt ne ilgāk kā četrus mēnešus līdz 60 gadu vecumam vai ne ilgāk kā  sešus mēnešus – no 60 gadu vecuma. Algā par paveikto darbu bezdarbnieki saņems no NVA samaksu 200 eiro apmērā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA