Šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, nedēļas laikā ir saglabājies 3,9% apmērā. Tā liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem.

Nedēļas laikā bezdarbnieku rindas pieaugušas par diviem cilvēkiem, līdz ar to šonedēļ oficiāli bez darba ir reģistrēti 807 ventspilnieki.

Pieejamas ir kopumā 415 brīvas vakances, taču arvien teju puse no tām ir tieši būvniecības nozarē. Jau teju divus mēnešus tiek meklēti betonētāji un joprojām ir pieejamas 55 brīvas vakances. Tāpat joprojām tiek meklēti 30 būvkonstrukciju montētāji, 20 stiegrotāji, 15 ēku celtnieki,10 projektēšanas inženieri, namdari, būvinženieri, būvnieki un citi.

No 25 līdz 45 brīvām darbavietām ir pieaudzis skaits zivju apstrādātājiem, tāpat pieejamas 16 darba vietas automobiļu vadītājiem un 15 – mehāniķiem, 14 gāzmetinātājiem, 10 projektēšanas inženieriem, rokas lokmetinātājiem, metāla būvkonstrukciju montētājiem.

Republikas nozīmes pilsētu vidū joprojām zemākais bezdarba līmenis ir Valmierā un Rīgā, attiecīgi sarucis līdz 2,9% un 3,1%. Ar 3,4% seko Jelgava un ar 3,5% – Jūrmala, bet aiz Ventspils seko Jēkabpils (4,5%), Liepāja (5,0%), Daugavpils (6,4%) un Rēzekne (8,4%).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay