No lielākajām pilsētām augstākie siltumenerģijas tarifi šobrīd ir Siguldā, bet starp dārgākajām pilsētām ir arī Ventspils, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) mājaslapā pieejamā informācija, kuru apkopojusi ziņu aģentūra LETA.

Siguldā, kur siltumapgādi nodrošina SIA Wesemann-Sigulda, siltumenerģijas tarifs ir 60,92 eiro par MWh. Seko Cēsis ar 60,58 eiro par MWh un Valmiera ar 58,06 eiro par MWh.

Ventspils pilsētā ir astotais dārgākais tarifs par siltumapgādi. Pašvaldības uzņēmuma Ventspils siltums tarifs ir 54,90 eiro par MWh.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay

  • Daiga Altenburga

    Kopš kura laika starp 9 lielākajām Latvijas pilsētām ir iekļauta arī Sigulda? Starp Latvijas lielākajām pilsētām (Rīga, Jūrmala, Jelgava, Jēkabpils, Rēzekne, Valmiera, Daugavpils, Liepāja), Ventspils atrodas 7 pozīcijā ar tarifu 54,90 EUR, turklāt siltumenerģijas tarifs robežās no 54,22 EUR līdz 54,95 EUR ir piecās Latvijas lielākajās pilsētās! Tas nozīmē, ka starpība ir tikai daži eirocenti. Bez tam, Jūs aizmirsāt pieminēt, ka vairākās pilsētās tarifs, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir pieaudzis, bet Ventspilī joprojām tas ir stabils kopš 2017.gada marta! Ja jau reiz pieminējāt salīdzināšanai Siguldu, tad paturpiniet tēmu par tarifiem arī citās Latvijas pilsētās, kā piemēram, Limbažos, kur tarifs ir 56,02 EUR, Gulbene – 55,71 EUR, Talsi – 57,09 EUR, Smiltene – 58,31 EUR, Saldus – 56,86 EUR, Salaspils – 55,24 EUR, Cēsis – 60,58 EUR utt. Vai arī uz šo pilsētu fona Ventspilī tarifs “izskatās” visdārgākais? Ja vēlaties salīdzināt tarifus, tad dariet to objektīvi, izvērtējot arī ar kādu kurināmo tiek nodrošināta siltumenerģijas ražošana un kādas ir kurināmā
    (gāze, šķelda, granulas, akmeņogles, dīzeļdegviela) izmaksas. Tas, ka esat paņēmuši tikai pāris faktus no ziņu aģentūras Leta publicētās informācijas kopējā konteksta, nenozīmē, ka Jūsu publicētā ziņa ir objektīva.