Nākampiektdien atklās Ventspils biznesa atbalsta centra jaunās telpas Pils ielā 17. Tā atklāšana sākotnēji bija plānota vēl janvāra otrajā pusē, taču remontdarbi ievērojami aizkavējās, līdz ar to arī paša centra sākotnēji izsludinātā atvēršana nevarēja notikt.

Biznesa atbalsta centru Ventspils pašvaldība izveidoja pagājušā gada rudenī, lai interesentiem, kuri vēlas attīstīt savu biznesu, varētu saņemt gan konsultācijas, gan no pašvaldības īrēt telpas ar atlaidi. “Protams, telpu apjoms ir ierobežots, bet pašlaik ir iespējas tādas piešķirt, un atkarībā no uzņēmumu darbības nozares īres līgumiem būs atlaides. Vislielākais atbalsts būs IT nozares uzņēmējiem,” skaidroja Aivars Lembergs.

Viņš gan apgalvoja, ka pēc biznesa inkubatoru pāriešanas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārziņā Ventspils biznesa inkubatora darbs esot pasliktinājies. Tāpēc dome nolēmusi veidot pilsētā vēl vienu biznesa atbalsta centru, kas būtu tieši pašvaldības iniciēts.

Visus jauno telpu iekārtošanas darbus bija plānots pabeigt un centru atklāt 23.janvārī, taču process ievilkās. Dome solīja, ka viss tiks pabeigts līdz februāra vidum, un centra jauno telpu atklāšana notiks februāra otrajā pusē, taču arī šis termiņš tika krietni pārsniegts.

Pērn rudenī izveidotais Ventspils biznesa atbalsta centrs izvērsīs plašāku darbību, sākot nomāt telpas vecpilsētā, bet vienlaikus turpinot darbu arī līdzšinējās centra telpās Ventspils Augstskolā (VeA). Ventspils Augsto tehnoloģiju parks parakstījis līgumu ar banku Citadele par telpu nomu Ventspils vecpilsētā, Pils ielā 17, Ventspils biznesa atbalsta centra paplašināšanai. Viens ēkas stāvs būs atvēlēts Ventspils biznesa atbalsta centra darbībai. Esošajiem un topošajiem uzņēmumiem būs pieejamas gan koprades, gan individuālā darba telpas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC