Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde aicina ventspilniekus piektdien, 15.jūnijā, iepazīties un apskatīt jauno Valsts policijas transportlīdzekļu trafarējuma vizuālo identitāti.

Pasākums Ventspilī notiks pie policijas pilsētas iecirkņa Ostas ielā 33. Tā sākums plkst.13. Ventspilniekus – lielus un mazus – sagaidīs arī Valsts policijas tēli – Runcis Rūdis un Bebrs Bruno.

Kā stāsta Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova, policija sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju ir izveidojusi jaunu policijas trafarējuma vizuālo identitāti. Studenti gandrīz gadu strādājuši pie jaunās identitātes izstrādes, jo policijas uzdevums neesot bijis viegls: izveidot jaunu trafarējuma dizainu policijas operatīvajam transportam, kas būtu mūsdienīgs, redzams, funkcionāls un tajā pašā laikā arī latvisko identitāti saglabājošs.

Viena no jaunā trafarējuma svarīgākajām īpašībām ir tā redzamība mūsu klimatiskajos apstākļos, proti, policijas operatīvais transports ir labi pamanāms gan diennakts gaišajā laikā, gan apgrūtinātas redzamības apstākļos, arī tad, kad nav ieslēgtas bākugunis.

Jauno trafarējumu operatīvajam transportam Valsts policija plāno ieviest pakāpeniski. Vispirms vizuālās identitātes maiņu piedzīvos operatīvais transports, kas saistīts ar ceļu satiksmes kontroli un patrulēšanas funkciju izpildi, bet pakāpeniski trīs gadu laikā tas tiks nomainīts visam transportam.

Līdzšinējā policijas identitāte trafarējumā – atturīgi pelēks tonis – tika izstrādāts un ieviests pirms 27 gadiem, lai pilnībā atšķirtos no okupācijas laikā piedzīvotā zili dzeltenā toņa. 1991.gadā Latvijas Mākslas akadēmijas profesors dizaineris Gunārs Glūdiņš radīja tam laikam piemērotu, radikāli atšķirīgu policijas trafarējumu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA