Latvijas Kultūras kanona konkursa finālā, kas notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā jeb Gaismas pilī, teicami startējusi Ventspils 4. vidusskola, kas izcīnīja otro vietu, kā arī ieguva Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja specbalvu.

Konkursa finālā, kurā tikās 15 skolēnu komandas, lai radītu īstenojamu koncepciju mūsdienīgai un interaktīvai izstādei vai performancei savā dzīvesvietā par brīvības tēmu, uzvarētāju laurus plūca Ogres Valsts ģimnāzijas komanda. Trešie bija Ludzas pilsētas ģimnāzijas audzēkņi.

Kultūras kanona konkurss norisinās jau astoto gadu, dodot iespēju vidusskolēniem līdzdarbotos kultūras mantojuma popularizēšanā un komunikācijā. Ik gadu konkursa tēma tiek mainīta, piedāvājot skolēniem dažādus ar kultūras aktualitātēm, kultūras mantojumu, tradīcijām un Latvijas Kultūras kanonu saistītus uzdevumus.

Šī mācību gada konkursā jaunieši ir pievērsušies brīvības ideju daudzveidīgo izpausmju izzināšanai Kultūras kanonā iekļautajos mākslas darbos un kultūras vērtībās, šodienas Latvijas mākslinieku jaunradē, gan arī ikviena jaunieša radošajās iniciatīvās, konkursa finālā radot koncepciju izstādei vai performancei. Konkursa fināla darbs iecerēts kā veltījums Latvijas valsts simtgades svinību ceturtajam gadam – 2020. gadam – Brīvības gadam.

05.02.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto