Sāksies Ventspils IT izaicinājuma fināls

0
100

Konkursā Ventspils IT izaicinājums 2019 šogad pieteicās kopumā 533 komandas ar 2132 dalībniekiem no četrām valstīm – no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas, savukārt sākot ar trešdienu, 13.novembri, turpmākās trīs dienas Ventspilī notiks starptautiskā konkursa fināls, pastāstīja Ventspils Digitālajā centrā.

Finālā sacentīsies komandas no četrām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas, lai pārbaudītu savas zināšanas un erudīciju, kā arī mērotos zināšanām informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā.

Konkursa pirmajā dienā 4.klases līdz 12.klasei skolēni iekārtosies naktsmītnēs un saņems norādījumus par konkursa fināla norisi. Vakarā Livonijas ordeņa pilī notiks atklāšanas pasākums, bet nākamajā dienā sāksies konkursa fināls. Savukārt piektdien paredzētas ekskursijas un izklaides pasākumi, bet dienas izskaņā – noslēguma pasākums, kurā tiks sadalīts balvu fonds teju 12 000 eiro vērtībā.

Visvairāk komandu atlasē pieteicās no Latvijas – konkursā dalību reģistrējušas 370 komandas. Līdzīgā skaitā ir Lietuvas un Igaunijas puse – attiecīgi 76 un 72 komandas. Somiju pārstāvēja 15 komandas.

Žūrijā darbojas Ventspils Digitālā centra pārstāvji, uzdevumu veidotāji, skolotāji, eksperti, Latvijas spēļu izstrādātāju asociācijas un Iespējamās misijas pārstāvji. Līdz pirmdienai būs noskaidroti visi finālisti.

13.11.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay