Šī gada februārī Ventspils brīvostā strādājošajos ostas termināļos pārkrauti kopumā 1,5 miljoni tonnu kravu. Tas ir labākais kravu apjoma rezultāts vienā mēnesī kopš 2019.gada oktobra, taču kopējais kravu apgrozījums šī gada divos mēnešos ir par 38% mazāks nekā līdzīgā laika periodā pērn, liecina Ventspils brīvostas pārvaldes publiskotie dati.

Atšķirībā no pagājušā gada pirmajiem mēnešiem, kad Ventspils ostā būtiski palielinājās pārkrauto akmeņogļu daudzums, šis gads ir sācies ar būtiskām izmaiņām šajā kravu segmentā. Pirmajos divos mēnešos kopumā Ventspils ostā pārkrauti 2,7 miljoni tonnu kravu, un tas ir par 38% mazāk nekā pagājušā gada sākumā, kas jau tā vērtējams kā ļoti pieticīgs rezultāts ostas darbībā kopš neatkarības atgūšanas.

Brīvostā skaidro, ka galvenais kravu apjoma samazināšanās iemesls ir izmaiņas akmeņogļu tirgū. Ventspils ostā šogad pārkrauts 171 tūkstotis tonnu akmeņogļu, kas ir par 87% mazāk nekā pirms gada. “Jāņem gan arī vērā, ka tieši pagājušā gada pirmajos mēnešos Ventspils brīvostā pārkrauto akmeņogļu apjoms palielinājās trīs reizes. Iemesli akmeņogļu kravu samazinājumam ir vairāki – gan Krievijas stratēģiskā politika pārorientēt lielāko daļu kravu uz savām ostām, gan arī pieprasījuma pēc akmeņoglēm mazināšanās tirgū siltās ziemas un pakāpeniskās atteikšanās no fosilo enerģijas avotu izmantošanas rūpniecībā dēļ,” skaidroja brīvostas pārstāve Inga Ieviņa.

Tikmēr lielākā kravu grupa Ventspils brīvostā aizvien ir naftas produkti, kas šī gada pirmajos divos mēnešos pārkrauti 1,8 miljonu tonnu apmērā. Otra lielākā kravu grupa ir ar prāmjiem pārvadātās jeb Ro-Ro kravas, kas veidoja 341 tūkstoti tonnu. Šo abu kravu grupu apjoms ir ļoti līdzīgs tam, kāds tas bija vērojams pagājušā gada pirmajos divos mēnešos.

Ventspils brīvostas termināļos šogad pārkrauts arī amonjaks, šķidrā ķīmija, biodīzelis, minerālmēsli, čuguns, feromangāns, rapša, koksnes, saulespuķu sēklu un kliju granulas, kukurūza, šķelda, kokmateriāli, kā arī konteinerkravas, informēja brīvostā.

Šī gada pirmajos divos mēnešos Ventspils brīvostā reģistrētas 238 kravas kuģu ienākšanas, no tiem 73 bijuši tankkuģi, bet 165 – sauskravas kuģi.

10.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com