Lai gan publiski vairākkārt izskanējis aicinājums ventspilniekiem, kā arī jebkuram citam interesentam izdomāt savu variantu topošajam Ventspils Zinātnes un inovāciju centram, piemērotu vārdu tā arī nav izdevies atrast. Pašvaldība nolēmusi izsludināt vēl vienu pieteikšanās kārtu, kas gan ilgs ļoti īsu laiku – tikai līdz piektdienai, 10.augustam.

Kā norāda pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde pārstāve Līga Zute, jautājums par centra nosaukumu atkal aktualizējās Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas sēdē.

Lai rosinātu iedzīvotāju iztēli centram izvēlēties interesantu, skanīgu un starptautiski atpazīstamu nosaukumu, ir apkopota informācija par līdzīgu centru nosaukumiem citās vietās – Baltijas valstīs, Eiropā un pasaulē. Kā stāsta Zute, pasaulē esot vairāk nekā 3000 bērnu zinātnes un inovāciju centru, kuru darbība vērsta uz zinātnes sasniegumu tuvināšanu bērnu un jauniešu izziņas procesam un iepazīstināšanu ar mūsdienu tehnoloģiju sasniegumiem, izmantojot dažādus interaktīvus paņēmienus un mācību veidus.

Apkopojot informāciju par esošo zinātnes centru nosaukumiem, pašvaldības pārstāvji secinājuši, ka pasaulē zinātnes centriem tiek piešķirti nosaukumi pēc zināmas līdzības un atpazīstamības. Viens virziens ir tāds, kura nosaukumā atspoguļota praktiska darbība – eksperimenta, fizikālas, ķīmiskas vai citu lietu parādība, tā būtība, kas veido zināmas asociācijas. Otrs – nosaukumā iekļauti atpazīstami zinātnieku vārdi. Populāri ir nosaukumi, kuri veidoti kā izsauciens. Ceturtais virziens – apdzīvotās un atpazīstamas vietas nosaukumi.

“Konsultējoties ar ekspertiem un zinātnisko centu pārstāvjiem, visi atzinuši, ka centra nosaukumam ir jābūt viegli izrunājamam un tajā jāiekļauj vārdi, kas vedinātu uz centra darbības būtību – kā zinātnisko, tā arī praktisko. Centra nosaukumā nevajadzētu iekļaut vietvārdus un dialekta vārdus, kas ir saprotami tikai noteiktajā valstī vai reģionā, kā arī vārdi, kas veido nelabvēlīgas asociācijas citās valodās,” skaidroja Zute.

Pieteikumus var iesniegt tikai līdz 10.augustam, rakstot e-pasta vēstuli uz marketings@ventspils.lv. Jānorāda arī kontaktinformācija, lai pašvaldība varētu ar labākās idejas autoru sazināties.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Audrius Ambrasas Architects