Apstrādes rūpniecības izlaides apjomi oktobrī pēc neizlīdzinātiem datiem bija par 8,7%, bet pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem par 5,9% lielāki nekā pirms gada. Savukārt, mēneša laikā apstrādes rūpniecības izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieauga par 0,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Kopumā gada desmit mēnešos ražošanas apjomi par 8,5% pārsniedza pagājušā gada rādītāju.

Ieguldījumu izaugsmē oktobrī gada griezumā veidoja visas apstrādes rūpniecības apakšnozares. Lielākais devums apjomu pieaugumā bija gatavo metālizstrādājumu ražošanai – 19,4%, salīdzinot ar iepriekšējā gada oktobri, nozare līdzīgos tempos aug jau pēdējos piecus mēnešus. Ievērojams devums rūpniecības izaugsmē bija arī lielākajai apakšnozarei – kokapstrādei (+4%), kā arī pēdējos mēnešos strauji augošai automobiļu un piekabju ražošanai (+46,2%). Līdzīgs devums izaugsmē bija pārtikas produktu (+4%) un ķīmisko vielu (+28,6%) ražošanai.

Oktobrī nozares apgrozījums faktiskajās cenās pieauga nedaudz straujāk nekā izlaides apjomi – par 12,8%. Vietējā tirgū realizētās produkcijas apjomi pieauga par 9,5%, savukārt eksportētās produkcijas – par 15,2%.

Ekonomikas ministrija prognozē, ka līdz gada beigām apstrādes rūpniecībā turpināsies stabila izaugsme, ko noteiks gan uzņēmēju spēja palielināt konkurētspēju, gan pieprasījuma dinamika lielākajos eksporta tirgos – ES un NVS valstīs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA