Latvijā šī gada aprīlī faktiskā bezdarba līmenis bija 6,8%, un salīdzinājumā ar martu tas ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Sieviešu bezdarba līmenis aprīlī samazinājās par 0,2 procentpunktiem līdz 5,7%, taču vīriešu – par 0,3 procentpunktiem, sasniedzot 7,9%.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,5%, un kopš marta tas ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem. Salīdzinot ar pagājušā gada aprīli, faktiskā bezdarba līmenis samazinājies par 1,2 procentpunktiem, reģistrētā bezdarba – par 1,4 procentpunktiem.

2022.gada aprīlī Latvijā bija 64,0 tūkstoši bezdarbnieku (26,9 tūkstoši sieviešu un 37,2 tūkstoši vīriešu), kas ir par 2,6 tūkstošiem mazāk nekā martā, un par 10 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 1,6 tūkstošiem, taču sieviešu – par 0,8 tūkstošiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus.

 

25.05.2022. / Autors: BNN / Foto: Pixabay