Šā gada maijā, salīdzinot ar 2016. gada maiju, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 3,8 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms palielinājās par 2,4 %, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 4,8 %.

Lielākais apgrozījuma kāpums nepārtikas preču grupā bija informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā (34,4%), kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (18,2%), mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (11,7 %), metālizstrādājumu, krāsu un stikla mazumtirdzniecībā (8,5 %). Savukārt apgrozījuma kritums bija mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (7,9%), kā arī farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (2,1 %).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, pieauga par 6,5 %.

Maijā, salīdzinot ar aprīli, mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums palielinājās par 1,0%. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 0,5%, bet nepārtikas preču pārdošanas apjoms – par 1,4%.

Apgrozījums pieaudzis kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (8,1%), mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (3,4%), apģērbu un apavu mazumtirdzniecībā (2,9%). Savukārt apgrozījums krities kā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā (0,9%), kā arī nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā ir nepārtika, un mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (0,3% katrā nozarē).

2017. gada maijā salīdzinājumā ar aprīli mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, palielinājās par 6,8 %.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA