Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā palielinājies par 0,1%

1291

Šā gada aprīlī salīdzinājumā ar martu ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,5%, savukārt eksportētajai produkcijai samazinājās par 0,2%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis saruka par 0,2%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,1%.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu pieaugums pārtikas produktu ražošanā un koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, savukārt cenu pazeminošā ietekme bija elektroenerģijas ražošanai.

Šā gada aprīlī, salīdzinot ar 2016.gada aprīli, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir pieaudzis par 2,2%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas palielinājušās par 2,2%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 2,3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 2,2%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,3%.

Būtiskākā ietekme bija cenu pieaugumam pārtikas produktu ražošanā, koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē. Lielākā pazeminošā ietekme bija elektroenerģijas ražošanā, kā arī datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC