Otrdien, 24.janvārī, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti nolēma virzīt Saeimā likumprojektu, kas paredz pagarināt termiņu Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu likvidācijai.

Grozījumi  paredz, ka  Rīgas un Ventspils brīvostas pārvalžu likvidācija tiks pabeigta līdz šā gada 31.decembrim. Ostu likumā ir nepieciešami grozījumi, lai pārejas posms notiktu kvalitatīvi un varētu nodot pārvalžu funkcijas jaunveidojamajām kapitālsabiedrībām – akciju sabiedrībai “Rīgas osta”  un akciju sabiedrībai “Ventas osta”  -, minēts likumprojekta anotācijā.

Pēc sēdes komisijas priekšsēdētāja Linda Matisone sacīja: “Par ostu pārvaldības reformas īstenošanu, tostarp pašvaldību iesaisti šajā procesā, vēl ir jāturpina diskusijas”. Par uzsāktās reformas uzlabošanu un labākā pārvaldības modeļa akceptēšanu komisija aicinās iesaistītās puses izvērtēt padziļināti. Linda Matisone informēja, ka komisija lūgs parlamentu iekļaut likumprojektu Saeimas 26.janvāra sēdes darba kārtībā, noteikt tam steidzamību un skatīt pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā.

 

25.01.2023. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs