Šā gada augustā, salīdzinot ar līdzīgu laika posmu pērn, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 12,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā par 12,1%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 20,4%, elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 10,6%.

Nozīmīgu ražošanas apjoma pieaugumu, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, uzrādīja pēc īpatsvara lielākās apstrādes rūpniecības nozares: koksnes un koka izstrādājumu ražošana (10,9%), pārtikas produktu ražošana (6,5%), gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas (34,9%). Ievērojams produkcijas izlaides kāpums bija arī automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā (49,1%), ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā (30,5%), iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā (21,9%), ko ietekmēja šo nozaru produkcijas pieprasījuma palielināšanās ārējos tirgos.

Salīdzinot ar jūliju, augustā rūpniecības produkcijas apjoms pieauga par 1,2%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā (1,6%) un elektroenerģijas un gāzes apgādē (0,3%), bet samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē (-1,6%).

Apstrādes rūpniecības apgrozījums gada laikā pieauga par 16,1%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 14,5%, eksportā – par 18,1%.

Mēneša griezumā apstrādes rūpniecības apgrozījums pieauga par 3,5%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA