Vitol un Helios kļūs par Vivo Energy vienīgajiem īpašniekiem

1211

Helios Investment Partners (Helios) un Vitol, kas ir AS Ventspils nafta īpašnieks, ir apstiprinājuši, ka pārņems 20% no Shell piederošajām Vivo Energy (Vivo) akcijām 250 miljonu dolāru vērtībā (234,10 miljonu eiro). Pēc darījuma noslēgšanas Vitol un Helios kļūs par Vivo vienīgajiem īpašniekiem, vēsta Vitol uzņēmuma pārstāvji. 

Šobrīd jau ir atjaunots Shell zīmola licences ilgtermiņa līgums, kas arī turpmāk ļaus Vivo Energy izmantot Shell zīmolu.

Shell Āfrikā pārstāv Vivo Energy — uzņēmums, kuru 2011.gadā dibināja Helios, Vitol un Shell, pēdējam atsakoties no vadošās lomas naftas un dabasgāzes pārstrādē un izplatīšanā 14 Āfrikas valstu tirgos.

“Kopš tā laika Vivo akcionāri ir daudz ieguldījuši gan personālā, gan aktīvos. Šobrīd uzņēmums darbojas jau 16 valstīs, tā mazumtirdzniecības tīkls ir paplašinājies no 1 300 līdz vairāk nekā 1 700 stacijām, un ir uzlabojušies arī Vivo darba procesu un drošības rādītāji, ļaujot tam kļūt par vadošo nozarē. Turklāt Vivo Energy nākamo trīs gadu laikā plāno veikt investīcijas vēl 300 miljonus dolāru apmērā (280,93 miljonu eiro),” ziņo Vitol pārstāvji.

“Mums ir bijis tas gods Vivo Energy vadīšanā sadarboties ar Shell. Zīmols Shell visā Āfrikā ir labi zināms un respektēts, un gan Vivo, gan mūsu klienti no tā tikai turpinās iegūt. Mēs lepojamies ar to, ko Vivo ir sasniedzis — lieliskus darbības rādītājus un izcilu darba aizsardzību —, un ar nepacietību lūkojamies nākamā izaugsmes posma virzienā,” atklāj Vivo Energy valdes priekšsēdētājs un Vitol izpildkomitejas biedrs Kriss Beiks.

“Kopā, sadarbojoties ar Shell un Vitol, mēs esam būtiski ietekmējuši Vivo Energy virzību uz Āfrikā ievērojamākā energonozares uzņēmuma statusu. Tagad Shell pārdod savu atlikušo daļu uzņēmumā, tajā pašā laikā atjaunojot zīmolvedības līgumu, kas ir veicinājis Vivo panākumus visā kontinentā. Mēs turpināsim stiprināt Vivo pozīcijas visā Āfrikā, tajā pašā laikā saglabājot labākos nozares standartus un uzņēmējdarbības praksi,”» norāda Tope Lavani, Helios Investment Partners līdzdibinātājs un vecākais partneris.

Paredzams, ka darījums tiks noslēgts 2017.gada pirmajā pusē.