Četri no desmit aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem atzīst, ka vismaz reizi nedēļā mēdz noskatīties vairākas sava iecienītā seriāla sērijas pēc kārtas. Tas secināts Samsung QLED TV veiktajā aptaujā Latvijā. Savukārt vismaz reizi mēnesī vairākas sērijas vienā paņēmienā noskatās pat 58% aptaujāto, apliecinot binge-watching jeb seriālu maratona tendences popularitāti Latvijā.

Binge-watching vispopulārākais ir tieši jauniešu vidū – katru dienu vairākas sērijas pēc kārtas skatās gandrīz trešdaļa aptaujāto vecumā no 15 līdz 24 gadiem, savukārt vismaz reizi nedēļā to dara pat 67% aptaujāto šajā vecuma grupā. Turklāt viņi ir rekordisti tam veltītā laika ziņā, jo pat 27% jauniešu seriālus mēdz skatīties vairāk nekā četras stundas no vietas.

Visbiežāk (46%) iecienītais seriāls tiek baudīts trīs līdz četras stundas dienā, tomēr aptuveni katrs trešais jeb 35% iedzīvotāju tam atvēl vienu-divas stundas dienā. Savukārt katrs desmitais atzīst, ka mēdz seriālos iegrimt pat četras un vairāk stundas.

Lielākie seriālu maratonisti ir Igaunijā, tur vismaz reizi nedēļā vairākas sērijas pēc kārtas skatās pat 45% aptaujāto, kamēr Lietuvā – 29% respondentu, padarot igauņus par tiem Baltijas valstu iedzīvotājiem, kuri seriālu epizodes vienu pēc otras skatās visbiežāk. Taču Igaunijā vienlaikus ir arī visvairāk tādu iedzīvotāju, kas norāda, ka nekad nemēdz šādi rīkoties – tā apgalvo gandrīz katrs trešais, kamēr Lietuvā vien 19%, bet Latvijā 23% respondentu, noskaidrots aptaujā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC