Visā pasaulē 22.martā tika svinēta ūdens diena, atgādinot iedzīvotājiem par ūdeni kā mūsu zemes vērtīgāko resursu. Par godu šai dienai dabīgais minerālūdens Mangaļi projekta Mangaļi dižvietas ietvaros aicina iedzīvotājus piedalīties Latvijas ūdens dižvietu topa izveidē, speciālā balsojumā nosakot visvērtīgākās Latvijai ūdens vietas.

Kopā ar ekspertiem ir atlasītas 20 vietas no dažādiem Latvijas reģioniem. Balsot par vērtīgāko ūdens dižvietu var ikviens līdz 22.aprīlim vietnē www.mangalidizvietas.lv vai arī Mangaļi Facebook lapā. Projekta mērķis ir aicināt Latvijas iedzīvotājus apzināties, cik daudz vērtīgu ūdens vietu ir Latvijā un novērtēt mūsu vērtīgos ūdens resursus.

Kas ir Latvijas dižākās no dižvietām? Vējiņu pazemes ezeri Straupē, Sv.Meinarda sala Daugavas vidū, Lubāns, Ventas rumba, Ērgļu klintis vai citas vietas? Ikviens var nobalsot par viņuprāt vērtīgākajām vietām. Tālāk tiks izveidots speciāls tops un pie piecām dižākajām vietām tiks uzstādītas speciālas norādes.

Projekta mērķis ir veicināt ne tikai iedzīvotāju vēlmi apceļot Latviju, bet arī patriotismu, pierādot, ka, lai gan Latvija teritorijas ziņā ir maza valsts, tomēr tā var būt arī savā jomā lielvalsts. Lai gan mūsu dzīlēs nav atklāti vērtīgi naftas urbumi, tomēr mūsu dzīles ir bagātas ar ūdeni. Tāpēc droši varam apgalvot, ka Latvija ir ūdens lielvalsts, norāda projekta autori.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto