Lielākajai daļai jeb 81% iedzīvotāju ir kāda apņemšanās, ko vēlētos uzsākt šajā gadā, liecina Swedbank aptauja. Visbiežāk iedzīvotāji ir apņēmušies uzlabot savu fizisko formu un veltīt vairāk laika sportiskām aktivitātēm (38%), izremontēt mājokli (32%), doties sen kārotā ceļojumā (29%) un ēst veselīgāk (29%), kā arī apgūt jaunas prasmes (25%).

Tikmēr 19% iedzīvotāju nolēmuši neko neapņemties, lai pēcāk nekas sev nav jāpārmet, iedzīvotāji norādījuši aptaujā.

Zīmīgi, ka 22% iedzīvotāju šogad apņēmušies sākt plānot savu budžetu, savukārt 18% – veidot uzkrājumus nākotnei. Tas parāda, ka līdz šim šīs finanšu pratības lietas nav izdevies īstenot, norāda aptaujas rīkotāji. Turklāt apņemšanās, kas saistītas ar rūpīgāku tēriņu plānošanu un uzkrājumu veidošanu, vairāk raksturīgas dāmām. Tā 26% sieviešu pretstatā 18% vīriešu šogad apņemas sākt plānot savu budžetu, 21% – veidot uzkrājumus nākotnei (tāds pat plāns ir 14% vīriešu), bet vēl 17% – nokārtot uzņemtās finanšu saistības (līdzīgs mērķis ir 10% vīriešu). Vienlaikus sievietes arī biežāk (35%) nekā vīrieši (29%) ilgojas pēc uzlabojumiem mājoklī.

Savukārt vīrieši pretstatā sievietēm šī gada laikā iecerējuši iegadāties jaunu auto (15% pretstatā 10% sieviešu), kā arī viņiem divkārt aktuālāka ir cīņa ar kaitīgajiem ieradumiem (16% kungu pretstatā 8% sieviešu).

Jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem apņemamas apgūt jaunas zināšanas (41%), uzlabot savu veselību, aktīvāk sportojot (61%) un veselīgāk ēdot (42%), kā arī biežāk būt kopā ar saviem vecākiem (32% pretstatā 13% vidēji).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA