Gandrīz katrs desmitais jeb 9% aptaujāto kaut reizi ir saņēmuši aizrādījumu no vadības par neatbilstošu ģērbšanās stilu. Turklāt biežāk aizrādījumus saņem vīrieši nevis sievietes, secināts personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia aptaujā.

Iemesls tam var būt gan ļoti stingra etiķete, ko varētu būt grūti ievērot, kā arī vēlme parādīt savu personīgo stilu. Lai darbiniekiem ļautu vairāk izpausties ar ģērbšanās stilu, ir uzņēmumi, kas ievieš brīvā stila piektdienas. Tomēr absolūts vairākums jeb 77% respondentu norāda, ka viņu darbavietā šādas dienas nepastāv.

Ne visos uzņēmumos pastāv stingrs dreskods, visbiežāk to nosaka uzņēmuma nozare, darba specifika un amata pozīcija. 18% aptaujas respondentu atzina, ka viņu darbavietā ir stingri noteikta ģērbšanās etiķete, 40% atzīmēja, ka pastāv dreskods, bet tas nav stingrs, savukārt 42% atklāja, ka viņu darbavieta nepieprasa noteiktu ģērbšanās etiķeti.

Aptaujas dati liecina, ka vairākums jeb 71% ir pārliecināti par sava apģērba izvēli atbilstoši darbavietas kultūrai, bet gandrīz katrs piektais jeb 24% atzina, ka reizēm neievēro uzņēmumā pastāvošo dreskodu, savukārt katrs divdesmitais atklāja, ka ģērbšanās kultūru darbavietā ignorē.

Populārākais ģērbšanās stils darbavietās ir ikdienišķi neformālais (45%), bet katrs piektais jeb 21% norādīja – eleganti neformālo. Savukārt 15% respondentu atklāja, ka viņiem darbā jāvelk īpašs formas tērps, mazliet mazāks skaits, 14%, atzīmēja biznesa ikdienišķo, bet 5% norādīja citu variantu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay