Pērn mobilo datu patēriņš Latvijā turpinājis strauji augt un sasniedzis rekordlielu apjomu – 5 gigabiti uz vienu SIM karti. Ņemot vērā globālos rādītājus, Latvija šajā rādītājā ieņem trešo vietu pasaulē, piekāpjoties vien Somijai un Taivānai, liecina vadošās telekomunikāciju pētniecības kompānijas Tefficient apkopotie dati.

Pērn Latvijas iedzīvotāji mobilo internetu izmantojuši pusotru reizi vairāk nekā Igaunijas un teju četras reizes vairāk nekā Lietuvas iedzīvotāji. Savukārt, vērtējot Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, piemēram, Beļģijas, Čehijas, Nīderlandes, Portugāles un Rumānijas vidējo mobilo datu patēriņu uz vienu SIM karti, Latvijas iedzīvotāji to pārspējuši pat desmitkārt.

Šis ir jau otrais gads, kad Latvijai mobilā datu patēriņa jomā izdevies apsteigt ne tikai tuvējās kaimiņvalstis – Lietuvu un Igauniju, bet arī tādus tehnoloģiju gigantus kā Zviedrija, ASV, Vācija, Japāna un Kanāda. Salīdzinot ar 2015.gadu, pērn mobilā interneta patēriņš Latvijā audzis par trešdaļu. To veicinājuši ne tikai neierobežota datu apjoma tarifu plāni, bet arī 4G tīkla plašais pārklājums. Tāpat, modernizējoties dažādām tautsaimniecības nozarēm, tajās arvien biežāk tiek ieviesti integrēti risinājumi, kuriem nepieciešams stabils mobilā interneta pieslēgums.

Laikā, kad citviet pasaulē joprojām tiek strādāts pie ātrgaitas mobilā interneta jeb 4G ieviešanas, Latvijai jau ir pilnībā izveidota jaunākās paaudzes datu pārraides infrastruktūra, padarot šo pakalpojumu pieejamu ikvienam. Turklāt, lai nodrošinātu pieaugošajam mobilā interneta patēriņam atbilstošu tīkla kapacitāti un sagatavotos 5G ieviešanai, piemēram, LMT jau šobrīd uzstāda jaunas šādai datu pārraidei gatavas bāzes stacijas visā Latvijā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA