Mūsdienu sabiedrības vairākums arvien biežāk Ziemassvētku dāvanās izvēlas un pērk tieši modernās tehnoloģijas. Kā liecina internetveikala 1a.lv apkopotie dati, šogad Ziemassvētkos Latvijā vispirktākās dāvanas ir tieši rotaļlietas, viedtālruņi, planšetdatori un viedpulksteņi.

Šogad populārākā preču kategorija ir rotaļlietas. Visvairāk cilvēki izvēlējušies galda un kāršu spēles. Tāpat dāvinātas tiek interaktīvas rotaļlietas.

Otrā pirktākā preču kategorija ir telefoni, viedpulksteņi un planšetdatori, kuru vidū populārākie ir viedpulksteņi. Seko televizori, spēļu konsoles un to aksesuāri.

Ceturto vietu ieņem mājsaimniecības preces, no kurām visvairāk tiek iegādāti sienas pulksteņi, pannas, tējkannas, katli, galda piederumi. Piektajā vietā ir sporta un fitnesa preču kategorija, kurā pirktākās Ziemassvētku dāvanas ir sporta galda spēles, fitnesa aprīkojums un sporta pulksteņi. Turpretī sesto vietu pirktāko dāvanu kategorijā ieņem skaistumam un veselībai domātās preces, kuru vidū visvairāk iegādāti matu taisnotāji, trimmeri, fēni, skuvekļi un elektriskās zobu birstes.

Pirktāko dāvanu vidū ir arī smaržas, seko datorpiederumu preču kategorija, kurā visvairāk iegādātas dāvanas, kas tiek izmantotas kopā ar telefoniem. Savukārt pirktāko Ziemassvētku dāvanu sarakstu devītajā vietā noslēdz sadzīves tehnikas preču kategorija, kurā vispirktākās preces ir kafijas automāti, putekļsūcēji un veļasmašīnas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA