Kur Ventspilī pazūd maisiņi suņu kaku savākšanai?

946

No iedzīvotāju jautājumiem Ventspils pilsētas pašvaldības portālā. Bieži staigājos ar savu suņuku pa pilsētu, esmu pamanījis, ka teju visā pilsētā statīvos nav maisiņu suņu kaku savākšanai. Vai ir notikušas kaut kādas izmaiņas un turpmāk šie maisiņi vairs netiks sarūpēti?

Komunālā pārvalde oficiālā atbilde. Ventspils pilsētas saistošie noteikumi nosaka, ka, izvedot pastaigā savu suni, tā īpašniekam ir jābūt līdzi maisiņam un obligāti jāsavāc sava suņa ekskrementi. Lai atvieglotu suņu īpašnieku pastaigas ar saviem mīluļiem, Ventspils pilsētas pašvaldība pēc iedzīvotāju ieteikumiem atrada iespēju pilsētā uzstādīt īpašas suņu ekskrementu savākšanai domātas atkritumu urnas, kuras ar maisiņiem tiek papildinātas regulāri – vasaras sezonā vienā reizē urna tiek papildināta ar 100 maisiņiem, bet ziemas sezonā mazāk – līdz 50 maisiņiem. Taču dažu negodprātīgu iedzīvotāju dēļ vairākās urnās jau dažu stundu laikā pēc maisiņu ievietošanas tie sistemātiski pazūd. P/i “Komunālā pārvalde” aicina specializētās urnas izmantot tikai suņu saimniekiem un tikai paredzētajam mērķim. Ja esat liecinieks kādai ļaunprātīgai darbībai, nekavējoties zvaniet Ventspils pašvaldības policijai pa tālruni 63680808.

• • •

Redakcijas piebilde. Godātie ventspilnieki! Būsim taču kulturāli! Ja maisiņš ir domāts suņu, tā teikt, kakučiem, tad tam to arī lietosim. Nevis, vienkārši sakot, “fenderēsim” maisiņus no urnām. Un glabāsim tajos maizi vai siera rituli. Nu, kam jums, pilsoņi, 50 lieki “kaku maisiņi” mājās…?

Autors: Zemgus