22.februārī kino Splendid Palace, bet dienu vēlāk visā Latvijā pirmizrādi piedzīvos pašmāju piedzīvojumu filma visu laiku bērniem Paradīze 89. Šī ir jauna filma, kas tapusi programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei.

Režisores Madaras Dišleres spēlfilma stāsta par četru meiteņu piedzīvojumiem laukos Baltijas ceļa vasarā. Ja šodien filmu pirmo reizi izrādīs Rīgā, tad rīt to demonstrēs 161 vietā 100 novados visā Latvijā.

Arī Ventspilī notiks filmas pirmizrāde. Tā notiks piektdien plkst.18.30 kinoteātrī Rio.

Filmas scenārijs tapis, balstoties uz režisores bērnības atmiņām, un tās mērķis ir raisīt atmiņas 80. gadu bērnos un viņu vecākos, kā arī rosināt diskusijas starp paaudzēm – par Atmodas laika Latviju, par brīvību un par vasaru, pēc kuras viss bija citādi.

Filmā piedalās latviešu aktrises Baiba Broka un Guna Zariņa, kā arī aktieri Ivars Krasts, Kaspars Gods un operdziedātājs Nauris Puntulis, bet galvenajās lomās filmā iejūtas skolnieces Magda Lote Auziņa, Marta Ģertrūde Auzāne, Evelīna Ozola un Līva Ločmele. Filma tapusi filmu studijā Tasse films un to producējušas producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze. Filma ir Latvijas un Vācijas producentu kopražojums.

Autors: Ventspilnieks.lv