Nākamsestdien Staldzenē notiks senās uguns nakts akcija

1402
Autors: Publicitātes foto
Autors: Publicitātes foto

27.augustā plkst.21 Staldzenes stāvkrasta pludmalē notiks senās uguns nakts, kad tiks iedegti ugunskuri, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru, par dabas resursu saglabāšanu savai un nākamajām paaudzēm un atvadīšanos no vasaras.

Dziesminieki Valdis Atāls un Arnolds Kārklis uzstāsies ar savu oriģinālmūzikas programmu un tautā pazīstamām dziesmam, savukārt jauktais koris Līvzeme izpildīs iemīļotās dziesmas un tautasdziesmas, kas aicinās visus apmeklētājus vienoties dziesmā. Senās uguns nakts ir patīkamā, mierīgā gaisotnē, jūras krastā, ugunskuru, lāpu un sveču gaismā pavadīts vakars, malkojot tēju un dziedot līdzi mīļākajām dziesmām. Arī šogad Senās uguns nakti papildinās īpašs mākslas darbs- mākslinieka Zigmunda Viļņa veidotā ugunsskulptūra, kuru tiks iededzināta pasākuma laikā par godu senajām ugunīm.

Senās ugunis tika kurtas jau vikingu laikā. Senajos un viduslaikos jūras krastā aizdegtas ugunis izmantoja, lai parādītu jūrniekiem ceļu uz drošu ostu vai piekrasti. Mūsdienās Baltijas jūras krastā ugunskuri augusta beigās tiek aizdegti, lai parādītu piejūras tautas vienotību un atgādinātu par mūsu vēsturi un kultūras mantojumu. Tiek dota zīme par to, ka mēs rūpējamies par jūru un dabu, un gadu tūkstošiem pastāvējusī saikne ar jūru nav zudusi. Ugunis tiek aizdegtas arī par tiem, kas uz mūžiem palikuši jūras klēpī.

Pasākuma apmeklētāji aicināti ņemt līdzi sveces un iedegt tās kopā ar citiem.