Aizraujoša pastmarku stāstu izstāde Livonijas ordeņu pilī

1402
Foto: Filatelija.lv

Otrdien plkst.17 Livonijas ordeņa pilī atklās interesantu, jaunu izstādi – Pastmarku stāsti, bet pēc tās pusstundu vēlāk sērijā Vēstures otrdiena – lekcija par pasta vēstures pirmssākumiem.

Kā informē Ventspils muzejs, šī jaunā izstāde ir kā papildinājums jau aplūkojamās izstādes Bīstamie sakari. Pasts kontekstā. Jaunā izstāde tapusi Ungārijas Kultūras dienu ietvaros un Ventspils muzejs ir pirmā vieta ārpus Rīgas, kur šī izstāde tiek eksponēta. Pastmarku stāsti ir Ungārijas pastmarku muzeja izstāde bērniem, taču būs interesanta arī viņu vecākiem, jo sniedz plašu ieskatu pastmarku pasaulē. Pastmarku stāstiem izveidota arī interaktīvā daļa. Izstādē apkopotas pastmarkas no Latvijas un Ungārijas.

Īpašs fakts ir tas, ka interesentiem būs iespēja apskatīt arī pašu pirmo Latvijas brīvvalsts pastmarku, kuru izdeva 1918.gadā. Turklāt pastmarkas oriģināls skatāms Ventspils muzeja izveidotajā izstādē par pasta vēsturi. Interesanti, ka Latvijas pirmo pastmarku nodrukāja uz nepabeigtu un novecojušu vācu armijas ģenerālštāba karšu papīra, kas bija ļoti kvalitatīvs, jo cita laba papīra jaunajai valstij vienkārši nebija.

Savukārt Vēstures otrdienā vēsturniece Māra Dāvida iepazīstinās ar pasta pirmsākumiem Senajā Ēģiptē līdz pat viduslaiku pastam Livonijas ordeņa laikos un Kurzemes un Zemgales hercogistē. Stāstījumu papildinās iespēja skatīt izstādi un novērtēt senatnes sakaru ātrumu, informē Ventspils muzejs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Filatelija.lv