Ar koncertu Pārventā atklāj Ventspils kamermūzikas dienas

1347

Otrdien, 31.maijā, plkst.19 Pārventas Bibliotēkā notiks Ventspils Kamermūzikas dienu atklāšanas koncerts.

Ventspils Mūzikas vidusskola sadarbībā ar Parīzē studējošo vijolnieci Magdalēnu Geku rīko četru koncertu sēriju un meistarklases, piesaistot Rietumeiropā strādājošos latviešu mūziķus un Sibeliusa Mūzikas akadēmijas Helsinkos vijoļspēles pasniedzēju Minnu Pensolu.

Ventspils Kamermūzikas dienas aicinātas atvest uz Latviju ārzemēs strādājošos latviešu profesionālos mūziķus, ļaut tiem parādīt ārzemēs gūto pieredzi un dalīties tajā ar Latvijas mūziķiem, mūzikas pedagogiem, plašāku auditoriju. Festivāla ideja paredz koncertu sēriju, kuros tiks atskaņoti kamermūzikas dienu laikā iestudētas programmas, solo programmu un kameransambļu meistarklases. Dalībnieki – Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi, mācību spēki, pieaicinātie mākslinieki un meistarklašu dalībnieki.

Šajā darbā latviešu mūziķus atbalstīs Somijas mācību spēks Minna Pensola. Interesanti, ka māksliniece spēlē uz Carlo Bergonzi 1732.gadā būvētas vijoles, kuru viņai laipni aizdevis Signes un Ahes Gillenbergu fonds – šādas vijoles skanējums Ventspilī, iespējams, vēl nav dzirdēts.

Piektdien, 3.jūnijā, plkst.19 nākamais koncerts notiks arī Pārventas bibliotēkā, dienu vēlāk plkst.20 paredzēts brīvdabas koncerts Lielajā laukumā, bet kamermūzikas dienas noslēgsies svētdien, 5.jūnijā, plkst.16 ar koncertu Ventspils Jaunrades namā. Repertuārā būs Gustava Mālera, Andra Dzenīša, Pētera Čaikovska, Fēliksa Mendelszona, Pētera Vaska, Žana Sibēliusa un Vona Viljamsa kamermūzika.