Tieši pēc nedēļas Rīgā notiks dokumentālās filmas 9 pilsētas – viena iela pirmizrāde. Tas ir stāsts par Brīvības ielu deviņās Latvijas lielajās pilsētās, proti, filmā ir arī stāsts par Brīvības ielu Ventspils pilsētā.

Kā informē filmas veidotāji, dokumentālā filma apkopo Latvijas cilvēku stāstus, viedokļus par Latviju un tās vēstures notikumiem, sniedz cilvēku redzējumu un vēstījumu nākamajiem 100 gadiem, kā arī hronikas veidā fiksē Latvijas vietas un to izskatu šodien, informē tās autori, filma ir laikmeta liecība par notikumiem, cilvēkiem un idejām Latvijas nākotnes attīstībai.

“Latvijas simtgade ir nozīmīgs notikums ikvienam tautietim. Šis gads ir īpašs ar to, ka Latvijai dāvājam arvien jaunas vērtības, kuras mūsu nākamās paaudzes varēs iepazīt un izzināt. Ar stāstu par Brīvības ielām tiek izcelta “Brīvības” vārda nozīme. Tas ir vārds, par kuru cīnījās mūsu senči – lai Latvija būtu brīva, droša un neatkarīga valsts. Šis projekts gan nav tikai kultūrvēsturiskā mantojuma papildināšanai – tas ir projekts, kas ir vērsts arī uz ekonomiskajiem un sociālajiem rādītājiem, lai kopā ar iedzīvotājiem, uzņēmējiem un nevalstiskajām organizācijām definētu redzējumu turpmākajai reģionu attīstībai,” skaidroja VARAM ministrs Kaspars Gerhards.

“Šī filma ir unikāla dāvana Latvijas valsts otrajā simtgadē, atklājot Latvijas valsts veidošanās vēstures aspektus un laikmetīgās vērtības no lielo pilsētu iedzīvotāja skatupunkta. Filma caur cilvēkstāstiem iepazīstina ar katras pilsētas būtiskākajiem notikumiem, ko apvieno viena iela, viena vērtība – Brīvība. Tā mūsdienās ir liela vērtība! Esmu pārliecināts, ka filma atklās interesantus un, iespējams, pašu pilsētu iedzīvotājiem nezināmus faktus par Latvijas lielākajām pilsētām, kas ļaus iepazīt pilsētas no pavisam jaunas prizmas,” uzsvēra Latvijas Lielo pilsētu asociāciju (LLPA) izpilddirektors Viktors Valainis.

Dokumentālo filmu izstrādājusi Platforma Filma. Drīzumā filmu varēs noskatīties arī Ventspilī.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto