Otrdien, 19.februārī, Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks sarunu cikla Mana Mūzikas bibliotēka kārtējā tikšanās, kurā šoreiz viesosies pazīstamais Ugāles mācītājs, ērģeļbūvnieks un koncertu organizētājs Jānis Kalniņš.

Kā stāsta Ventspils Mūzikas bibliotēkas vadītāja Inga Aulmane, Kalniņš ir lielākās un vienīgās darbnīca Latvijā, kurā būvē jaunas ērģeles, īpašnieks. Tā atrodas Ugālē un ierīkota bijušajā Mācītājmuižas stallī. Pašlaik arī viņš ir iesaistīts Ventspils jaunās koncertzāles lielo akustisko ērģeļu tapšanas procesā. Lai pēc jauno ērģeļu uzstādīšanas skanējums būtu nemainīgi kvalitatīvs, Ugāles ērģeļu būvniecības darbnīcas speciālisti veiks arī jaunuzbūvēto ērģeļu ikdienas apkopi.

Kalniņš ir slavens ar savu restauratora darbu, viņš ir restaurējis daudzus unikālus taustiņinstrumentus no dažādiem seniem laikiem. Viņš ir atjaunojis un uztur labā kārtībā vēsturiskās Ugāles un Zlēku ērģeles, kā arī organizē izcilu mākslinieku koncertus. Daloties ar saviem mūzikas ierakstiem, viņš apsolījis arī baudījumu vinila plašu cienītājiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA