Režisora Rainera Sārneta kung-fu komēdija “Neredzamā cīņa”, kura pasaules pirmizrādi piedzīvoja prestižajā Lokarno kinofestivālā Šveicē un nupat oktobrī atklāja Rīgas Starptautisko kino festivālu ar pilnībā izpārdotu seansu, 2. novembrī tiks izrādīta īpašā seansā Ventspilī Kino Rio.

Filma 2021. gadā tika uzņemta vairākās Latvijas skatītājiem atpazīstamās vietās – Karostā, Liepājā, Durbes un Medzes pusē, arī Rīgā un Straupē.  Filmas kadros redzami Latvijas aktieri un masu skatu dalībnieki, vienu no mūku lomām atveido reperis Fisha, ar kaskadieru ainām palīdzējis autosportists Mārtiņš Sesks, bet filmas mākslinieku komandā ir Mārtiņš Straupe un Berta Vilipsone – Ieleja.

Neredzamā cīņa ir kung-fu komēdija, kuras darbība norisinās pareizticīgo klosterī Padomju Savienībā pagājušā gadsimta 70. gados. Filmas sinopse vēsta – ir 1973. gads, Padomju Savienība. Uz Krievijas un Ķīnas robežas kung-fu meistaru uzbrukumā Rafaels pamatīgi cieš un zaudē savu magnetolu. Vēlāk, civiliedzīvotāja statusā, viņš ir atguvis pašcieņu – iestrādājies kā izveicīgs automehāniķis, kurš aizraujas ar kung-fu un katrā diskotēkā ir labākais dejotājs. Drīz viņš uzzina, ka pareizticīgo baznīcas klostera mūki piekopj šo cīņas mākslu. Atsakoties no laicīgās dzīves vilinājumiem un attiecībām ar Ritu, viņš pievienojas mūkiem. Ar to filma nebeidzas – kā rietumu popdziesmās skan, cīņa ar sevi tikai sākas.

Igauņu režisors Rainers Sārnets ir jau pazīstams Latvijā, viņa iepriekšējā filma Novembris 2017. gada rudenī saņēma Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) galveno balvu un kopumā ieguvusi vairāk nekā 20 starptautiska un nacionāla mēroga balvas. Neredzamā cīņa bija arī šāgada Riga IFF atklāšanas filma, kupli apmeklētā seansā pārsteidzot skatītājus ar unikālo vizuālo pasauli.  Rīgas Starptautiskais kino festivāls filmu raksturoja kā “igauņu atturībā un bezkaunīgā drosmē uzlādētu kungfu komēdiju par  homo soveticus (padomju cilvēka) sašķelto esību un popkultūras spēju izglābt nebrīva cilvēka dvēseli.”

Filma ir tapusi ar Nacionālā Kino Centra atbalstu, Rīgas Filmu fonda un Eiropas fonda Eurimages līdzfinansējumu, tā ir četru valstu kopprodukcija – Igaunija (studija Homeless Bob Production), Latvija (White Picture), Grieķija (Neda Film) un Somija (Helsinki Filmi).

“Šis patiesi bija viens no ražošanā sarežģītākajiem projektiem, ne tikai filmējot lidojošus mūkus un automašīnas, bet arī nodrošinot filmai vizuāli bagātus un krāšņus kadrus. Es patiešām priecājos, ka, veiksmīgi sadarbojoties ar Baltijas valstīm, mēs kopā varam radīt tik radošus, unikālus un finansiāli ambiciozus projektus, kas spēj pārvarēt Baltijas kino robežas. Esmu pārliecināta, ka šī filma būs patiess vizuāls baudījums, it īpaši skatoties to uz kinoteātru lielajiem ekrāniem,” tā filmu komentē Latvijas puses producente Alise Ģelze.

Skatītāji Ventspilī aicināti uz īpašo seansu kinoteātrī Rio 2. novembrī plkst. 17:30 – ŠEIT.

 

31.10.2023. / Autors: WHITE PICTURE / Foto: WHITE PICTURE