No iedzīvotāju jautājumiem oficiālajā portālā ventspils.lv:

Labdien, tagad katru dienu – nu jau trīs dienas – laikrakstā “Ventas Balss” ir rakstīts, ka nav vajadzīgas maskas, nav jādezinficē rokas. Sakiet, vai tā nav dezinformācija? Ko tagad – cilvēki sāks iet bez maskām, bez nekā? Es vispār nesaprotu, kā tas tā varētu būt. Arī Lemberga kungs vienā pasākuma teica, ka ir jālieto maskas un rokas ir jādezinficē, un jāievēro attālums. Avīzē tieši redaktore raksta, ka tās nav vajadzīgas, ka tas ir “uzspiests”. Gribētu zināt domes viedokli par šo lietu, ko viņi domā, vai tas pareizi, vai tā nav dezinformācija, un ko tas dod pilsētniekiem?

Atbild Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca:

Aktuālā informācija par vīrusa Covid-19 izplatības rādītājiem un ieteikumiem vīrusa izplatības mazināšanai Latvijā ir pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā www.spkc.gov.lv. Slimnīca aicina būt atbildīgiem un ievērot valdības noteiktos drošības pasākumus – lietot sejas aizsargmaskas, regulāri mazgāt un dezinficēt rokas, nepulcēties un ievērot drošu distanci (vismaz 2 metri), lai samazinātu risku inficēties. Stingrāki drošības noteikumi tiek ieviesti, jo daļa iedzīvotāji dažādu apsvērumu dēļ ierobežojumus neievēro (neticība vīrusa esamībai, bara instinkts noteiktam viedoklim sabiedrībā u.c.), un vīrusa izplatība pieaug.

Redakcijas komentārs:

Iedomāsimies situāciju: mēs aizejam pie zobārsta ar sāpošu zobu, bet tā vietā, lai ļautu zobārstam salabot zobu, mēs sākam viņam stāstīt, ka vispār tas kariess ir izdomāts, ka jums taču nekas tāds nevar būt, jo lietojat tikai burkānus un vēl fluoru zobu stiprināšanai, un ka zobārsta viedoklis par sāpošo zobu ir izdomājums… Muļķīgi, vai ne? Diemžēl situācija ar Covid-19 pandēmiju liecina, ka ir cilvēki, kas epidemioloģijā paši sev šķiet gudrāki par jebkuru šīs jomas profesionāli. Bet visvairāk žēl, ka šajā histērijā iesaistās arī mediji, kuriem taču būtu jābūt atbildīgākajiem no visiem atbildīgajiem…

13.11.2020. / Zemgus