No ventspilnieka vēstules oficiālajā portālā ventspils.lv:

Vai drīkst griezt ziedus, kuri ir sastādīti pretī “Rimi Latvijas kartei”? Vienu rītu braucu, skatos – dāma ar riteni, ziedi jau rokās un tik staigā prom.

Atbild Ventspils pašvaldības policija:

Atbilstoši Ventspils pilsētas domes saistošo noteikumu Nr.8 “Ventspils pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumi” 22. punktā noteiktajam, apstādījumu bojāšana vai ziedu plūkšana stādījumos ir aizliegta, bet par šādām darbībām ir paredzēta administratīvā atbildība.

Redakcijas piebilde:

Jebkurš taču atceras vidusskolas vai studentu gadus, kad labais tonis pirms došanās pie sirdsdāmas prasīja arī ziedu pušķi. Un kur ir vissvaigākie ziedi? Protams, apstādījumu puķu dobēs… Pieredzējušākie redakcijas darbinieki labi atceras arī laikus (tos, kuros nekā nebija un nekas par to nebija), kad kapsētu apmeklētāji pie “ziedu tantiņām”, kas dežūrēja tieši pie kapsētas vārtiem, varēja nopirkt “vissvaigākos no svaigākajiem pušķiem jūsu nelaiķītim”… Protama lieta, ka šie “svaigumiņi” bija aplasīti no kapiņiem, kurus apmeklētāji nule kā sakopuši. Bet varbūt tantiņas vienkārši bija pirmās “zero waste” vēstneses – galu galā tāpat novītīs, kāpēc nepaņemt un nelaist “otrreizējā apritē”?

 

21.05.2021. / Zemgus