Šajā nedēļas nogalē Ventspilī norisinās ikgadējās ukraiņu kultūras dienas, informēja Ventspils pilsētas domes Kultūras centra pārstāve Baiba Laua.

Galvenais kultūras programmas uzdevums ir ukraiņu kultūras mantojuma un tradīciju saglabāšana, popularizēšana un ukraiņu integrēšana latviešu sabiedrībā. Amatiermākslas kolektīvu koncerti dos iespēju iepazīt ukraiņu mākslas, tautas dejas un tautas mūzikas kultūras tradīcijas. Pasākums iecerēts kā krāšņs un svinīgs notikums ar daudzveidīgu programmu un iespēju Ventspils pilsētas un novada iedzīvotājiem un viesiem iepazīt ukraiņu kultūru, skaidroja Laua.

Kultūras dienās piedalīsies dažādi kolektīvi ne vien no Ventspils, Rīgas un citām Latvijas pilsētām, bet arī mākslas kolektīvi un tautas daiļamata meistari no tādām Ukrainas pilsētām kā Kropivņicka, Kolomija, Kijeva, Černovci, Ivano- Frankovska, Červonograda, Kosmača. Kopumā piedalīsies 63 dalībnieki.

10.augusta vakarā plkst.18 notiks svētku atklāšanas koncerts Kultūras centrā.

Dienu vēlāk – svētdien, plkst.11, Bērnu pilsētiņā notiks koncerts bērniem, bet plkst.15 bērnu parkā Fantāzija – kultūras dienu noslēguma koncerts. Varēs baudīt ne tikai mūziku un dejas, bet arī amatnieku darinājumus un tradicionālos ēdiemnus un dzērienus.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay