Plakidis un Šūberts neaizmirstamā kamermūzikas koncertā Ventspilī

994

Sestdien, 3.februārī, Pārventas bibliotēkā notiks viens no šī gada viennozīmīgi skaistākajiem kamermūzikas koncertiem Ventspilī – Plakidis… Šūberts… In Memoriam, kas veltīts izcilā latviešu komponista Pētera Plakida un šogad 220.jubileju atzīmējošā Franča Šūberta piemiņai.

Kā informē koncerta rīkotāji, tajā piedalīsies trīs pieredzējuši un izcili latviešu mūziķi.

Vijolnieks Andris Pauls šogad svin 60 gadu jubileju. Ilgus gadus viņš bijis Latvijas Filharmonijas kamerorķestra koncertmeistars un pirmā vijole. Šobrīd viņš muzicē Latvijas Nacionālās Operas orķestrī un ir aizrautīgs kameransambļa klases skolotājs Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā.

Diana Ozoliņa ir Latvijas Lielās Mūzikas balvas ieguvēja, LNSO čellu grupas koncertmeistare ar lielu kamermuzicēšanas un solo spēles pieredzi. Spēlējusi dažādos kameransambļu sastāvos. Izveidojusi LNSO čellu grupas ansambli Dream Team. Apmāca  jaunos  čellistus Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akademijā.

Savukārt Lelde Paula ir klavierspēles pasniedzēja un koncertmeistare Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Daudz spēlējusi duetā ar vijolnieku Andri Paulu. Kopīgi veikti arī  skaņu ieraksti un veidotas koncertprogrammas. Savulaik spēlējusi arī duetā ar čellisti Dianu Ozoliņu.

Koncerta sākums plkst.16.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto