Popē trīs dienas norisināsies ceturtais festivāls “VĀRTI”

704

Trīs dienas – 26. līdz 28.jūlijā – Popē norisināsies jau ceturtais festivāls VĀRTI, informēja festivāla pārstāve Ilze Meiere.

Festivāls sāksies ar Latvijas dziesminieku koncertu Kalna stāsts piektdien, 26.jūlija vakarā.

Šogad ar vietu, laiku un saviem klausītājiem tiksies Ainars Mielavs, pasaules mūzikas grupa Kanisaifa, dzen budistu mūks Un Ryu, kā arī Latvijas dziesminieki. Savus vēstījumus tie dāvās gan muzikālās sarunās ar klausītāju tuvplānā, gan lielkoncertos.

Popes luterāņu baznīcā notiks teksta, mūzikas un dejas satikšanās Laika šūpoles. Savukārt apmeklētāju iemīļotajā koncertzālē Zirgu stallis šogad tiks demonstrēta režisores Laimas Žurginas filma Kaza kāpa debesīs, kura sasauksies ar šī gada festivāla motīvu – hipiju pasaules sajūtas.

Īpaša loma festivāla stāstā ir leģendārās dziesminieces Austras Pumpures idejām, šogad īpaši šim notikumam Austrasbērni sagatavojuši Imanta Kalniņa un savu autordziesmu lielkoncertu 21. gadsimta spēka dziesmas.

Naktīs degs dziesmu ugunskuri, aicinot ikvienu dziedāt visiem zināmas un vēl nezināmas dziesmas līdz pat rīta ausmai.

“Festivāla sākotnējais mērķis – atgūt apklusušās Popes estrādes balsi un atgriezt šajā unikālās arhitektūras un akustiskas brīvdabas estrādē dzīvību – vainagojies panākumiem. Lai arī sākotnēji bija iecerēts, ka šī gada festivāls būs tas, kurš pirmais ieskanēsies atjaunotajā estrādē – tomēr negaidīti lietainā vasara aizkavējusi estrādes labiekārtošanas darbus. Taču tieši festivāla VĀRTI atklāšanas dienā tie noslēgsies un dziesmas skanēs. Lai būtu saudzīgi pret tikko iesēto zālīti, koncerti norisināsies uz skatuvēm pļaviņās – starp estrādi un muižu,” stāsta Meiere.

“Esam gandarīti, ka šajos VĀRTOS festivāla apmeklētājiem būs iespēja aplūkot un sasveicināties ar atjaunoto estrādi, kas šobrīd pat vairāk kā pirms rekonstrukcijas, atgādina amfiteātri, bet nebēdājam par to, ka koncerti tajā vēl nenotiks. Šis negaidītais pavērsiens ir ļāvis atrast jaunas vietas, kur izpausties un ceram, ka līdz ar to festivālā ienāks atkal jaunas un nebijušas sajūtas, kuras rada notikumu vietas,” stāsta viena no festivāla rīkotājām Dace Vašuka.

Festivāla biļešu ieņēmi pēc izdevumu segšanas ir paredzēti Popes muižas, tagad mazas lauku skolas, austrumu jeb Saullēkta durvju atjaunošanai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto