Ventspilī ar koncertu uzstāsies Eiropā pazīstamais trio Giunter Percussion

798

Svētdien, 2.decembrī, teātra namā Jūras vārti dominēs perkusijas un sitaminstrumenti, jo vienā koncertā uzstāsies divi ansambļi. Uz skatuves kāps Eiropā zināmais lietuviešu sitaminstrumentu trio Giunter Percussion un pašmāju perkusiju mūzikas flagmaņi Perpetuum Ritmico.

Kā pavēstīja Ventspils Mūzikas vidusskolas projektu vadītājs Aldars Šagžijevs, šāds koncerts notiek Ventspilī lielā mērā arī pateicoties tam, ka grupas Perpetuum Ritmico dalībnieks Guntars Freibergs ir Ventspils Mūzikas vidusskolas skolotājs.

Giunter Percussion līderis un mākslinieciskais vadītājs ir slavenais lietuviešu perkusionists Pavels Giunters, kurš ir uzstājies ar tādiem pasaulē slaveniem solistiem kā Marta Argeriča, Ņebojša Jovans Živkovičs un citiem. Ansamblis Giunter Percussion ir koncertējis lielākajā daļā Eiropas valstu un aktīvi koncertē arī Lietuvā. Ansambļa raksturojoša ir mutuļojoša enerģija un harizmātisks skatuviskais tēls, stāsta Šagžijevs.

Perpetuum Ritmico ir jau Latvijā labi pazīstams perkusionistu kvartets, kurš 2017. gadā arī ticis nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai kategorijā Gada koncerts. Ansamblis ir uzstājies gandrīz visās Latvijas vadošajās koncertzālēs un muzicējis ar Latvijas vadošajiem orķestriem. Katrs ansambļa dalībnieks ir pazīstams arī ar savu individuālo mūziķa karjeru gan kā solists, gan arī dažādu citu kamermūzikas ansambļu sastāvos.

Ieeja uz šo koncertu ir bez maksas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto