Pateicoties Eiropas Savienības projektam Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī, jau trešo gadu tiek rīkoti trīs dienu velo izaicinājumi Aktīvs un vesels. Pirmais no tuvāko divu nedēļu laikā paredzētajiem velobraucieniem jau šonedēl, kuram starts tiks dots piektdien.

Kā portālam Ventspilnieks.lv pastāstīja velobraucienu rīkotājs Andris Valerts, abos velobraucienos trīs dienās kopējā distance būs ap 150 km. Katru dienu jāveic vidēji 40 līdz 50 kilometri, kas mazāk pieredzējušiem riteņbraucējiem būs labs izaicinājums.

“Pasākumā var piedalīties jebkurš interesents, kuram ir velosipēds, telts, guļammaiss un galvenais ceļotāja un piedzīvojumu meklētāja gars. Nakšņojam kempingos teltīs, peldamies ezeros un jūrā, kopīgi ēdam brokastis un vakariņas, vakaros aizraujoši pasākumi, kopīgas rīta rosmes,” stāsta Andris Valerts.

Pirmais ceļojums jau šonedēļ, no 9.līdz 11. jūlijam (starts plkst. 11 ar busiņu no Ventspils, kas aizvedīs visas mantas un divriteņus līdz sākumpunktam), ar maršrutu Engure – Mērsrags – Roja – Valdemārpils – Dundaga – Ance – Ventspils. Jau pēc nedēļas, 16. – 18.jūlijā brauciens maršrutā Usma – Renda – Kuldīga – Ēdole – Jūrkalne – Ventspils.

“Ceļošana sākas piektdienas pusdienlaikā, kad autobuss tevi nogādās uz ceļojuma sākuma vietu, kur saņemsi savu velosipēdu un nepieciešamās mantas dienas braucienam, teltis, guļammaisus un citas nakšņošanai nepieciešamās mantas uz nakšņošanas vietu tev aizvedīs pavadošais busiņš. Ja kaut kas notiksies ceļā, busiņš steigsies tev palīgā,” stāsta rīkotājs, sertificēts treneris un pieredzējis ceļotājs Andris Valerts. Viņš aicina pieteikties, jo ir vēl brīvas vietas, pa tālruni 29149170 vai rakstīt e-pastā andrisvalerts@gmail.com.

Dalība ir bez maksas. Brokastis un vakariņas būs nodrošinātas, bet pusdienas ir jāsarūpē pašam.

08.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: No personīgā arhīva