Ventspils kamermūzikas dienas ieskandinās Birģele, Kulbergs un Pusplatais

614

3.septembrī Ventspilī sāksies ikgadējais kamermūzikas dienu festivāls, un tā atklāšanas koncertā uzstāsies pazīstamā ērģelniece Ilona Birģele, kā arī trombonisti Rūdolfs Kulbergs un Jānis Pusplatais, pavēstīja Ventspils Mūzikas vidusskolas pārstāvis Aldars Šagžijevs.

Rūdolfs Kulbergs un Jānis Pusplatais ir Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi – divi no vairākiem, kuri uzstāsies skolas rīkotajos Ventspils Kamermūzikas dienu koncertos, kuru norise ilgs līdz decembrim. Pārējo koncertu datumi un programmas tiks izsludināti vēlāk.

Atklāšanas koncertā skanēs deviņi dažādi skaņdarbi, viņu vidū arī latviešu komponistu darbi: Paula Dambja Toccatta alla Fantasia ērģelēm, Agnetas Krilovas-Bērziņas Kurzemes fanfaras trombonam, eifonijam un ērģelēm, kas turklāt būs pasaules pirmatskaņojums.

Trīs gadus Ventspilī ir notikušas Ventspils Kamermūzikas dienas, kuru laikā krāšņus koncertus spēlējuši talantīgie, ārpus Latvijas studējošie latviešu mūziķi; pieaicinātie mūzikas profesionāļi – vijolniece no Somijas Minna Pensola, dāņu čellists Jakobs Kūlbergs un Parīzē strādājošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka, Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi un audzēkņi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto