Autors: Ventspilnieks.lv

Mājās no pasaules bērnu un jauniešu koru čempionāta, kas norisinājās Krievijas lielpilsētā Sanktpēterburgā, sagaidīts skolas zēnu koris Spartito. Koris prestižajā konkursā ieguva sudraba diplomu.

Sanktpēterburgā Ventspils 4.vidusskolas zēnu koris, kurā dzied audzēkņi no 2. līdz 8.klasei, sevi pierādīja starp 32 citiem koriem no visas pasaules, izcīnot otro vietu.

Svinīgajā sagaidīšanas pasākumā kori sagaidīja un sveica direktore, Ventspils pilsētas domes un izglītības pārvaldes pārstāvji, vecāki, pedagogi un skolēni. Skolas direktore Dagnija Gromova teica paldies visiem dalībniekiem par emocionālo saviļņojumu, ko koris sniedza visās konkursa dienās, vecākiem, kas ir liels atbalsts bērniem, sešām skolotājām, kas devās līdzi uz Sanktpēterburgu.

Kā pastāstīja kora diriģente Regīna Laure, konkursā piedalījās profesionāli kori no mūzikas skolām, konservatorijām. Ventspils 4.vidusskolas koris uz šo konkursu uzaicināts 2015.gadā. “Tā ir dāvana, kuru mums sūtīja kāds no augšas. 2015.gada Dziesmu un deju svētku laikā pie mums pienāca šī konkursa direktore Jūlija un tieši mūs uzaicināja piedalīties pasaules bērnu un jauniešu koru čempionātā,” stāstīja Laure. Viņasprāt, otro vietu izcīnīt palīdzēja zēnu dzidrais, skanīgais un vokālais dziedājums, kas uzrunājis žūriju.