Aicina pieteikties uz starptautiskajām vokālām meistarklasēm

1239

No 23. līdz 26.jūlijam Ventspilī jau trīspadsmito reizi notiks Starptautiskās vokālās meistarklases, kas pulcēs gan jaunos, gan pieredzējušos dziedātājus un vokālos pedagogus no Latvijas un ārvalstu mūzikas skolām un augstskolām.

Dalībai meistarklasēs vēl ir iespējams pieteikties līdz 15.jūlijam, pieteikumu sūtot uz e-pasta adresi alidavane@inbox.lv.

Četras dienas Jaunrades nama telpās nodarbības dziedāšanā vadīs divi starptautisku atzinību guvuši viespedagogi. Latvijā iemīļotā vokālā pasniedzēja no Anglijas Džoija Mammena rādīs savus interesantos un iedarbīgos balss diapazona un kustīguma attīstīšanas vingrinājumus un palīdzēs orientēties dažādās skaņdarbu interpretācijas niansēs. Dž.Mammena ilgus gadus ir bijusi vokālais pedagogs Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā, vokālais konsultants Londonas Karaliskā operā, Metropolitan operā un citos pasaules opernamos, bieži ir piedalījusies kā žūrijas locekle nozīmīgos starptautiskos vokālos konkursos.

Savukārt, Berlīnes Valsts operas vokālā pedagoģe Snezana Brzakovica-Marjanoviča ir atzīta speciāliste vokālās elpas apmācības metodikā Eiropā. No 1998. līdz 2007.gadam ir dziedātāja ir bijusi docente Berlīnes Hansa Eislera mūzikas augstkolā. Kopš 2006.gada Brazkoviča vada Berlīnes Balss institītūta pedagoģisko un māksliniecisko darbu un regulāri piedalās starptautiskās vokālās meistarklasēs Vācijā, Slovēnijā. Ir biežs un gaidūts viespedagogs Lietuvas Mūzikas akadēmijā. Viņas pieredze darbā ar vokālo elpu ir augstu novērtējuši arī profesionāli operdziedātāji un kopš 2015.gada viņa ir Berlīnes Valsts operas vokālais pedagogs.

Vokālās mūzikas cienītājus, kā ierasts, iepriecinās labāko meistarklašu dalībnieku koncerts, kas notiks 26.jūlija vakarā Jaunrades nama zālē. Koncerta programmā būs iekļautas skaistākās melodijas no pazīstamām operetēm un operām.