Basketlons – jauns sporta veids, kas dzimis Ventspilī

1243

Olimpiskā centra Ventspils vieglatlētikas manēžā debitējis pavisam jauns sporta veids – basketlons. Šis sporta veids ir skriešanas un basketbola elementu – soda metieni, apvienojums. Šo sporta veidu izdomājuši basketbola klubs Ventspils un par pirmajiem šī sporta veida sacensību dalībniekiem kļuva paši basketbolisti un Ventspils skolēni.

Basketlons ir divus sporta veidu apvienojums, kas radies, aizgūstot idejas no biatlona. Dalībnieki dodas noteiktā skriešanas distancē, pēc kuras veikšanas ir jāveic precīzi pieci soda metieni. Ir dotas 10 metiena iespējas, kuru laikā jāiemet pieci. Ja tas neizdodas, tad dalībniekam ir jādodas soda aplī vai apļos, atkarībā no tā, cik metieni netika realizēti. Sacensības var veidot individuāli, komandās, arī skriešanas distances un soda apļu garumu, tā pat arī soda metienu skaitu var noteikt dažādu. Soda metienu vietā var piedāvāt mest arī pustālos un tālos metienus.

Kā stāsta basketbola klubs Ventspils, spēlētāji jaunajiem sportistiem demonstrēja paraugskrējienu, kurš izvērtās galu beigās sīvās sacensībās. Pēc tam distancē devās Ventspils skolu 7.-9.klašu meitenes, kur pirmo vietu izcīnīja Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas komanda. Pēc tam distanci veica tāda paša vecuma zēni, kur pārāki izrādījās Ventspils 6.vidusskola. Arī vidusskolu grupā meiteņu konkurencē uzvaras laurus plūca Ventspils valsts 1.ģimnāzija, bet zēniem pārāki bija Ventspils 4.vidusskola. Sacensības tiesāja BK Ventspils spēlētāji.

Kā stāsta kluba valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics, pirmās sacensības ir izdevušās. “Galvenais, ka sajutām – bērniem patīk. Mūsu nelielais kolektīvs pēc sacensībām uzklausīja skolotāju ieteikumus, kā arī paši izanalizējām, ko vajadzētu uzlabot. Galvenais mūsu mērķis ir, lai pēc iespējas vairāk cilvēkiem iepatīkas šis sporta veids, arī pieaugušajiem. Skriešana ir interesanta, bet, ja tai pieliek klāt vēl pieturas punktus ar basketbola elementiem un soda apļiem, tai rodas pavisam cits azarts,” Pleinics citēts BK Ventspils mājas lapā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: BK Ventspils