Latvijas darba devēju ieteiktāko studiju programmu un izglītības iestāžu topā, kas sniedz skolu absolventiem ieskatu, kur jaunietim apgūt izvēlēto profesiju, vispieprasītāko profesiju jomā līderi joprojām ir programmētāji, liecina Latvijas Darba devēju konfederācijas apkopotie dati.

Saraksta mērķis ir veicināt pārdomātu pamatskolu, vidusskolu un profesionālo mācību iestāžu absolventu tālākās izglītības un karjeras izvēli šovasar, ņemot vērā darba devēju viedokli. Šogad viedokli izteikuši 2524 darba devēji, kas ir 19 reižu vairāk nekā pirmajā topa tapšanas gadā. Šāds saraksts veidots, lai nodrošinātu jauniešiem nepastarpinātu informāciju par darba tirgu, palīdzot turpat 31 tūkstotim pamatskolu, vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu absolventiem šovasar izdarīt pareizo tālākās izglītības izvēli, kas rezultētos veiksmīgā karjerā.

Šogad darba devēji akcentējuši loģistiku, medicīnu, metālapstrādi, elektroniku un pārtikas ražošanu saistītas profesijas, vispieprasītākie joprojām programmētāji. Topa rezultāti liecina, ka šogad darba devēju biežāk minēto profesiju lokā ir IKT nozares specialitātes, par līderi izvirzot programmētāja profesiju (132 ieteikumi), kā arī dažādas uzņēmuma darbības atbalsta profesijas (mārketings, finanses, grāmatvedība). Saraksta veidotāji uzsver – tas, ka šīs profesijas un izglītības iestādes, kur tās apgūt, ir bieži ieteiktas, liecina, ka tieši šajās jomās ir sarežģīti atrast zinošus un kvalificētus speciālistus.

Darba devēji visaugstāko atzinību jau sesto gadu izrāda Rīgas Tehniskajai universitātei, savukārt kā visatzītākā studiju programma pirmo reizi ir kļuvusi Latvijas Universitātes datorzinātņu programma.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC