Jaunrades namā projektu konkursā radīti četri mācību uzņēmumi

1265

Ventspils Jaunrades nams no 2017.gada ir pilntiesīgs Junior Achievement Latvija partneris, radot iespēju apgūt Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu. Arī šogad ir nodibināti kopumā četri mācību uzņēmumi.

Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir praktiskās uzņēmējdarbības mācību metode, ko Junior Achievement Europe tīkla biedri veiksmīgi praktizē 37 Eiropas valstīs. Programma attīsta jauno uzņēmēju paaudzi, kas ir būtiska tautsaimniecības attīstībā. SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus.

SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement Latvija un izglītības iestāde. Jaunrades namā dibināti četri SMU, kas nodarbosies ar dažādu inovatīvu preču ražošanu. Vienā no tiem iesaistījušies jaunieši ar funkcionāliem traucējumiem. Paralēli tam, Jaunrades namā darbojas arī Jauno uzņēmēju klubs, kur nodarbībās konsultē par uzņēmējdarbību. Skolotājam – konsultantam Oļegam Mihailovam ir pieredze skolēnu mācību uzņēmumu dibināšanā.

Jau pērn Jaunrades nama audzēkņi ar pedagogu atbalstu piedāvāja savus izstrādājumus Ventspils tirgū, tādējādi rādot radošo un praktisko veikumu, un nopelnot naudu savām vajadzībām. Vairāki audzēkņi peļņu tērēja materiālu iegādei jaunām precēm, citi papildināja ģimenes budžetu. Mīkstās rotaļlietas, rotas un dažādi svētku dekori bija pieprasīta prece Ventspils tirgū decembrī.