Pabeigta automodelisma trases pārbūve, Jaunrades namā varēs rīkot augsta līmeņa sacensības

1512

Ventspils Jaunrades nama automodelisma trasē beidzies kapitālais remonts, paverot iespējas starptautisku sacensību norisei un kvalitatīvākam interešu izglītības procesam.

Līdzšinējā trase tika izgatavota 2010.gadā un bija nolietojusies gan tehniskajā, gan izmantoto tehnoloģiju ziņā. Trase kalpoja interešu izglītības nolūkiem, taču bija ierobežotas iespējas starptautisku sacensību rīkošanai. Nolietojusies elektroinstalācija un deformējušies trases līkumi un neatbilstība mūsdienu prasībām bija pamats kapitālajam remontam trasē, kas ilga teju divus mēnešus.

Pēc kapitālā remonta trase ir atbilstoša starptautiskajiem noteikumiem: norādītas pit-stop robežas, iekrāsoti trases celiņi un trases laukuma sektori, izveidoti jauni līkumi un elektroinstalācija, vidēji par 5 metriem trase ir pagarināta. Tagad trases kopgarums ir 37 metri.

Pašvaldības budžeta izmaksas trases kapitālajam remontam ir 3990 eiro.

Jaunajā mācību gadā notiks tradicionālās trases automodelisma pulciņa sacensības un naktsmači sezonas noslēgumā, kā arī plānota Kurzemes kausa izcīņa automodelismā sešos posmos, kas veicinās šīs jomas tehniskās jaunrades attīstību un paplašinās sacensību iespējas Ventspils jauniešiem. Tradicionāli Latvijas mēroga sacensības interešu izglītības audzēkņiem notiek Rīgā, Motormuzeja trasē, bet Jaunrades nams sadarbībā ar VISC ieplānojis kādu no posmiem rīkot arī Ventspilī.

Aizvadītajā mācību gadā autotrases modelisma pulciņa divās grupās nodarbojās 31 audzēknis no astoņu gadu vecuma. Skolotājs Ilmārs Brensons pats ir kādreizējais pulciņa audzēknis, kuram pašam ir veiksmīga starptautisko sacensību pieredze.

Trases atbilstība visiem starptautiskajiem automodelisma noteikumiem pieaugušo kategorijā ļauj pretendēt uz 2017.gada Eiropas čempionāta posma rīkošanu Ventspilī. Tradicionāli šāda mēroga sacensības notiek augusta sākumā, un tajās piedalās ap 60 dalībnieku no 10 valstīm.