Šogad pirmo reizi Ventspils pilsētā tiks pasniegts jauns apbalvojums – jauniešu gada balva, kurai dots nosaukums 9 personības. Pirmās balvas pasniegšanas norisināsies maijā. Šīs iniciatīvas autori ir Ventspils skolu Prezidentu klubs, kurā apvienojušies Ventspils izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu līderi.

Kā informē pasākuma rīkotāji, šādas gada balvas mērķis ir apzināt un apbalvot Ventspils aktīvākos jauniešus, jauniešu neformālās un formālās organizācijas un jauniešu atbalstītājus, kā arī veiksmīgāko skolēnu mācību uzņēmumu.

Kopumā balvas tiks pasniegtas deviņās nominācijās, piemēram, gada aktīvists, gada biznesa haizivs, gada darba rūķis, gada gavile, gada atlēts un citas.

Konkurss norisināsies divās kārtās. Vispirms ar anketu palīdzību tiek izvirzīti kanditāti. To var izdarīt ikviens gan par kādu personu, gan par sevi. Kandidēt var jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem, turpretī nominācijā par gada atbalstu var pretendēt kandidāts jebkurā vecumā. Savukārt otrajā kārtā konkursa žūrija izvērtē iesniegtās kandidatūras un izvēlas uzvarētājus.

Pieteikuma anketas pieejamas gan Ventspils jauniešu portālā, gan Jauniešu mājā. Anketas jāiesniedz līdz 15.aprīlim.

Ventspilnieks.lv jau rakstīja, ka šogad izvirzītas jaunas apbalvošanas iniciatīvas Ventspils pilsētā. Šis būs pirmais gads, kad Ventspils pilsētā strādājošajiem veiksmīgākajiem uzņēmējiem un uzņēmumiem svinīgā ceremonijā pasniegs gada balvas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC