Ventspils augstskola kopā ar Talsu ģimnāziju rīkos jauno elektroniķu skolu

1485

Ventspils augstskolas (VeA) rektora vietas izpildītājs Kārlis Krēsliņš trešdien, 17.augustā, parakstīja sadarbības līgumu ar Talsu Valsts ģimnāziju un Talsu novada izglītības pārvaldi. Līgums paredz ikgadējās jauno elektroniķu skolas organizēšanu.

Jau divus gadus VeA maģistra studiju programmas elektronikā students Gints Dreifogels vada elektronikas nodarbības Talsu jauniešiem, pulcējot arvien jaunus dalībniekus. Balstoties uz veiksmīgo sadarbību, visas trīs puses noslēdza sadarbības līgumu, ar mērķi organizēt jauno elektroniķu skolu Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novada skolēniem jau no 1.septembra. Līgums paredz, ka VeA jauno elektroniķu skolai izstrādās un īstenos septiņas teorētiskās un praktiskās nodarbības, vismaz trīs no tām organizējot augstskolas laboratorijās Ventspilī. Jauno elektroniķu skolas noslēgumā audzēkņi izstrādās noslēguma darbu, par kuru saņems apliecību.

Krēsliņš atzina, ka augstskola ir atvērta šādai sadarbībai ar vidusskolām un priecājas par līdz šim veiksmīgi aizvadītajām elektronikas nodarbībām Talsu jauniešiem, kā arī atzīmēja vairākus nākotnes sadarbības virzienus. Talsu Valsts ģimnāzijas direktors Gundars Sebris uzsvēra, ka ģimnāzijai ir svarīga šāda sadarbība ar augstskolām, lai skolēniem parādītu, ka ceļš nebeidzas ar ģimnāzijas absolvēšanu, bet ka ir iespējams turpināt izglītošanos augstākās izglītības iestādēs. VeA Informācijas tehnoloģiju fakultātes dekāns Māris Ēlerts ar Talsu Valsts ģimnāzijas pārstāvjiem pārrunāja nākotnes sadarbības virzienus informācijas tehnoloģiju un elektronikas jomās, piemēram, piedāvājot skolēniem aizraujošas nodarbības un konkursus elektronikā, kā arī zinātniski pētniecisko darbu izstrādi.