Vienas no Latvijā lielākajām tulkošanas kompānijām Skrivanek rīkotajā Latvijas jauno tulkotāju konkursā divas godalgotās vietas ieguvušas Ventspils Augstskolas (VeA) studentes.

Tiesa, šogad pirmo vietu VeA neizdevās iegūt, jo par labāko atzina Velgu Polinsku no Ekonomikas un kultūras augstskolas. Taču VeA studentes ieguva nākamās trīs vietas: otrajā vietā ierindojās Elīza Cimdiņa, Anna Šmite – trešajā vietā, bet ceturto vietu ieguva Evelīna Kozlovska.

Konkurss norisinājās jau desmito gadu, un tas notika ciešā sadarbībā ar 12 Latvijas augstskolām. Šogad konkursa finālā iekļuva 19 studenti no dažādām Latvijas augstskolām. VeA studenti šajā konkursā piedalās ik gadu, apliecinot studiju laikā iegūtās zināšanas un prasmes. Pagājušajā gadā Latvijas labākā jaunā tulkotāja bija Ieva Tīrmane no VeA, bet gadu iepriekš šo titulu ieguva VeA absolvents Krišjānis Polāns.

“Šī nebija pirmā reize, kad iesūtīju tulkojumu konkursam, taču šī bija pirmā reize, kad to darīju mērķtiecīgi. Un, re, mērķtiecība atmaksājas! Dalība konkursā bija ļoti noderīga pieredze, jo tulkotājam diezgan bieži jāstrādā vismaz nelielas spriedzes apstākļos, taču augstskolā tā īsti nedabūjam to izmēģināt. Savukārt konkursā tev ir 40 minūtes un viss. Nav laika prātot un simtreiz mainīt tekstu – ir jātulko pēc sajūtas. Ņemot vērā VeA meiteņu sniegumu, jāsaka, ka to tulkošanas sajūtu Tulkošanas studiju fakultāte mūsos ir ielikusi. Patiesi liels prieks par mums visām trim,” Elīza Cimdiņa citēta augstskolas mājas lapā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: VeA