Pilsētas tēvi 6. decembrī interesentus priecēja ar kārtējo šovu, proti, tiešsaistē pārraidīja Ekonomikas un budžeta komisijas sēdi, demonstrējot, cik “rūpīgi un izsvērti” tiek pieņemti lēmumi.

Šoreiz uzmanību piesaistīja jautājums “Par āra hokeja laukuma ierīkošanas sagatavošanas izmaksām”, jo, kā zināms, mūsu darboņiem iepriekšējā ziemā sliktas kvalitātes ledus laukumu izdevās uzsliet tikai 11. februārī. Toreiz pašvaldība lepni ziņoja, ka Ventspils iedzīvotājiem pieejams āra laukums–slidotava un, ka ledus laukums izveidots, atbalstot iedzīvotāju iniciatīvu, to treniņu nolūkiem izmantošot hokeja klubs un citi ledus sporta veidu sportisti, pārējos laikos tas būšot brīvi pieejams pilsētas iedzīvotājiem. Pompozi izreklamētais ledus laukums toreiz darbojās veselas desmit dienas, tāpēc ar interesi vērojam, ko mūsu pārvaldītāji ir sagatavojuši šoziem.

Kad gatavas būs ziemā taisītās kamanas?

Izrādās, veselus deviņus mēnešus mūsu varoņi ir pildījuši cietumā esošā kolēģa uzdevumu un meklējuši atbilstošu vietu āra ledus laukumam. Esot pētīta iespēja uzsliet to Reņķa dārza stāvvietā vai pie ledus halles atrodošajos tenisa kortos, bet, ak vai, izrādās, ka pie mums ziemas esot nepastāvīgas, stāvlaukumi esot slīpi un vispār, tas esot dārgi, tāpēc labākais risinājums ir uzlabot pagājušā gada ledus laukuma “izstrādājuma” risinājumu Saules ielā. Pie šāda secinājuma “sportmīļi” nonāca 6. decembrī, kad lēma izdalīt līdzekļus apgaismojumam, laukuma bortu uzlabošanai un hidranta izveidei pie attiecīgā laukuma. Zeme vēl neesot sasalusi, tāpēc šoreiz viss būšot gatavs nākamā gada pašā sākumā, tātad ir cerība, ka ledus laukuma “izstrādājums” šoziem, iespējams, darbosies vairāk kā desmit dienas.

Uz tiem pašiem grābekļiem 

Gada sākumā jau rakstīju, ka piedāvātais risinājums Saules ielā ir izšķērdīga fikcija, ka tas nekad neatbildīs mūsdienu āra ledus laukuma prasībām, jo mūsu laika apstākļiem atbilstoši ir āra mākslīgā ledus laukumi, kuru ledus kvalitāti nodrošina saldēšanas iekārtas un mūsdienīga ledus apstrādes tehnika. Rakstīju, ka Ventspils ledus halles kompresoru jauda ir paredzēta diviem ledus laukumiem, tāpēc āra ledus laukumam ziemas periodā jābūt izvietotam blakus ledus hallei, jo tikai tad būs iespējams nodrošināt laukuma ekspluatāciju visos ziemas mēnešos, neatkarīgi no laika apstākļiem. Tad ledus sagatavošanai būs izmantojama tā pati tehnika un personāls, kuru izmanto ledus halles laukuma sagatavošanai un bērniem būtu iespējams izmantot siltās ledus halles ģērbtuves.

Ventspils āra ledus laukums 2021. gada 7. decembrī.

Jau pagājušajā ziemā, kad Covid-19 dēļ bērniem tika liegti pilnvērtīgi treniņi ledus hallē, āra mākslīgā ledus laukuma izveide bija pašvaldības un SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils”” atbildība un pienākums. Atšķirībā no Ventspils pagājušoziem operatīvi tika izveidoti kvalitatīvi mākslīgā seguma āra laukumi pie vairākām hallēm Rīgā. Izcili āra ledus laukumi zem jumtiem jau sen kā strādā Pasta salā Jelgavā, Olainē un Jūrmalā.

Bija cerība, ka šoreiz mūsu varoņus ziema nepārsteigs. Diemžēl arī šoziem pat nekvalitatīva ledus laukuma laicīga uzsliešana ir izrādījies nepārvarams šķērslis.

Kā rīkojas īsts saimnieks?

Pie kārtīgam saimniekam piederošās “Kurbads ledus halles” jau pagājušajā ziemā darbojās operatīvi izveidots izcilas kvalitātes laukums.

Āra mākslīgā seguma ledus laukums pie “Kurbads ledus halles”. Foto no “Kurbads” ledus halles 2021. gada 4. februāra “Facebook” profila ieraksta.

Šogad kurbadieši iet vēl tālāk. Savā “Facebook” profilā “Kurbads ledus halle” 18. oktobrī raksta: “Acīgākie jau ir pamanījuši, ka pie halles ir uzsākti būvdarbi. Esam priecīgi paziņot, ka šoreiz ziemai sākām gatavoties jau laicīgi, un plānojam jau decembra sākumā atklāt mūsu āra ledus laukumu, kas būs lielisks multifunkcionāls sporta kompleksa papildinājums. 56×26 metrus lielo laukumu būs iespēja izmantot gan hokejistiem, gan daiļslidotājiem, kā arī – tas būs pieejams publiski. Jau pēc gada tam paredzēts izveidot arī jumtu ar bīdāmo sienu. Ļausim vaļu iztēlei, jo vasarā šo laukumu varēs izmantot ne tikai in-line hokeja treniņiem, bet arī uzrīkot kādu koncertu vai izstādi!”

Jūtat atšķirību?

Sportistiem domātais Ventspils ledus laukums 2021. gada 18. februārī pie mīnus 14,5°C temperatūras.

Kamēr mūsu varoņi otro ziemu pēc kārtas saspringtām grimasēm tēlo, cik rūpīgi viņi lemj par iespējami štruntīga laukuma izveidi, īsti saimnieki netērē laiku velti.

 

15.12.2021. / Autors: Aivis Landmanis / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs