Neizteiksmīgs un vājš sniegums, likumsakarīga sagrāve – tā īsumā var noraksturot BK Ventspils pirmo astotdaļfināla spēli FIBA Eiropas kausa izcīņā, kurā ventspilnieki savā laukumā ar 73:93 piedzīvoja smagu sagrāvi no Dānijas kluba Bakken Bears. Pēc nedēļas atbildes spēlē Dānijā ir jāpaveic teju brīnums, lai atspēlētu 20 punktu deficītu un iekļūtu ranga ziņā zemākā FIBA Eiropas kausa izcīņas nākamajā kārtā.

Spēles pats sākums neliecināja, ka vakara noslēgums Ventspilij izrādīsies katastrofāls. Pirmajā ceturtdaļā mājinieki dominēja un ceturksni noslēdza drošā vadībā ar 22:14. Bet tad iespēlējās viesi, savukārt mājinieku spēle pajuka. To burtiski sāka plosīt enerģiskie Bakken Bears basketbolisti, izmantojot efektīvi katru caurumu ventspilnieku aizsardzībā. Divas minūtes pirms puslaika beigām Ventspils deficīts bija jau 34:40, kamēr pēc 20 spēlētām minūtēm rezultāts bija 38:42.

Otrā puslaika sākumā cerība atdzima, tomēr pilnībā tā nepiepildījās. Izšķirošajā ceturdaļā pilnībā apstājās Ventspils uzbrukums, bet aizsardzībā viesi varēja teju darīt visu, ko vien vēlas. Uz tablo rezultāts kļuva arvien graujošāks, līdz spēles beigās tas sasniedza arī 20 punktu deficītu. Cerība nav liela atgūt 20 punktus izbraukumā.

Rezultatīvākais ventspilnieku rindās ar gūtajiem 19 punktiem bija amerikānis Emanuēls Ubilla, bet pa desmit punktiem sakrāja Māris Gulbis un Aigars Šķēle.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA