29. – 30.janvārī Austrijas pilsētā Grācā notika starptautisks 3×3 basketbola izlašu turnīrs “3×3 International Supercup”, kurā Latvijas izlasi pārstāvēja mūsu otrā izlase un tās sastāvā spēlēja Ventspils Olimpiskā vienības sportists Roberts Pāže kopā ar Armandu Ginteru, Armandu Seņkānu un Mārtiņu Šteinbergu. 

Turnīrā piedalījās 8 valstu komandas un A apakšgrupā tika iekļautas – Beļģija, Francija, Austrija un Vācija, bet latviešu konkurenti bija Čehijas, Krievijas un Nīderlandes pārstāvji.

Mūsu komanda apakšgrupā piedzīvoja trīs zaudējumus un pusfinālā neiekļuva.

Turnīrs bija kā izmēģinājuma turnīrs Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, kas Grācas pilskalna pazemē izvietotajā pasākumu norises vietā “Dom im Berg” plānots 26. – 30.maijā.

No 26. līdz 30.maijam Austrijas pilsētā Grācā notiks kvalifikācijas turnīrs, kurā startēs 20 vīriešu un 20 sieviešu komandas un mūsu vīriešu komanda ir ielozēta vienā apakšgrupā ar Nīderlandes, Kanādas, Horvātijas un Austrijas komandām. No šī kvalifikācijas turnīra Tokijas Olimpiskajām spēlēm kvalificēsies 3 komandas.

Pēdējā kvalifikācijas iespēja būs turnīrā Budapeštā, Ungārijā, kurā tiks izspēlēta pa vienai kvalifikācijas kvotai katrā no dzimumiem. Informācija par turnīra norises laiku tiks precizēta.

Tokijas Olimpiskās spēlēs 3×3 basketbolā startēs 8 vīriešu un 8 sieviešu komandas. Balstoties uz izlašu reitingu Olimpiskām spēlēm šobrīd vīriešiem kvalificējušās Serbijas, Krievijas, Ķīnas un Japānas komandas, bet sievietēm Krievijas, Ķīnas, Mongolijas un Rumānijas komandas. Atlikušās 4 vietas gan vīriešiem, gan sievietēm tiks izspēlētas kvalifikācijas turnīros

Atgādinām, ka Latvijas 3×3 basketbola komanda Rīga ar Ventspils Olimpiskās vienības sportistu Kārli Lasmani sastāvā kļuva par 2020.gada pasaules kausa 3×3 basketbolā finālturnīra uzvarētājiem.

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils pilsētas pašvaldība atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā iekļauti 20 sportisti un 3 sporta veidu atbalsta programmas,  piešķirot Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumu 55 000 eiro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts.

 

3.02.2021. / Autors: Sporta pārvalde / Foto: Sporta pārvalde